У Bellingcat підтвердили, що літак рейсу MH17 збили над Донбасом з російської зброї

У Bellingcat підтвердили, що літак рейсу MH17 збили над Донбасом з російської зброї
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Літак “Малайзійських авіаліній”, що слідував рейсом MH17 , був збитий в небі над Донбасом в 2014 році за допомогою ракети, яку доставили до самохідного зенітного комплексу “Бук” з Росії. Всі докази свідчать про це.

Loading...

Таку думку в бесіді з DW висловив журналіст розслідувального порталу Bellingcat Христо Грозєв.

“Ми бачили так багато взаємно підтверджуючих доказів, що в цілому не існує іншого пояснення – крім факту того, що Росія надала зброю, за допомогою якої був збитий (літак, – ред.) та вбиті 298 осіб”, – підкреслив журналіст.

Він також додав, що розслідувачі ретельно вивчили кожен доступний фрагмент телекомунікаційних даних, кожну супутникову фотографію, кожен пост в соцмережах, розміщений російськими солдатами, в тому числі із зенітно-ракетної бригади, яка, на думку слідства, могла транспортувати ЗРК “Бук”.

“Якби Росія хотіла встановити правду, вона б просто співпрацювала зі слідством в тій мірі, в якій її про це просили. А вона як і раніше відмовляється”, – упевнений співрозмовник DW.

Так, слідча бригада і судді просили РФ сприяти допиту членів 53-й бригади, а також двох військових з п’ятої бригади, щоб вони могли виправдатися і відкинути звинувачення на адресу Москви, вказав Христо Грозєв.

“РФ зберігає мовчання з цього приводу і не надає такий доступ. Росія продовжує стверджувати, що виключена з розслідування, їй не дають можливості внести в нього свій внесок, але в той же час вона не виконує такі запити про надання даних”, – резюмував расследователя .

Раніше нідерландський телеканал NOS повідомив , що фігуранти справи про збитий над Донбасом літак MH17 в день здійснення теракту спілкувалися з чиновниками Російської Федерації. При цьому вони протягом декількох годин не знали, що збитий літак є пасажирським лайнером.

Кабінет міністрів Нідерландів подає до Європейського суду з прав людини позов проти Росії за її роль в катастрофі рейсу MH17.

Джерело: Народна Правда
загрузка...