Українці не хочуть збирати собі на пенсію: цікаві дані опитування

Українці не хочуть збирати собі на пенсію: цікаві дані опитування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

59% українців вважають, що відповідати за їх пенсії в старості має держава. При цьому тільки 39% українців покладають відповідальність за пенсійне забезпечення на себе.

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Дві третини (65%) опитаний респондентів вважають, що держава повинна захищати права найманих працівників перед роботодавцями, і лише 12% виступають за посилення прав роботодавців у відносинах з найманими працівниками.

Більшість (57%) опитаних підтримують заборону споживчих цін і комунальних тарифів за рахунок підвищення оподаткування великого бізнесу, олігархів, і лише 15% підтримують обмеження втручання держави у формування цін і тарифів, виступають за те, щоб вони регулювалися ринком.

У питанні забезпечення громадян житлом 46% опитаних більш схильні підтримувати судження “Кожна людина повинна відповідати за забезпечення себе житлом”, 51% вважає, що “Держава повинна відповідати за забезпечення всіх громадян житлом”.

Вибираючи між позиціями “Податкова система, при якій людина платить високі податки, але безкоштовно отримує від держави певні соціальні послуги” та “Податкова система, при якій людина платить низькі податки, але сама повинна платити за соціальні послуги”, респонденти частіше обирають перше з них (відповідно, 32% і 26,5%).

Вибираючи між двома судженнями: “Люди самі повинні нести більшу відповідальність за те, щоб себе забезпечити” і “Держава повинна нести більшу відповідальність за те, щоб всі громадяни були забезпеченими”, в 2021 році респонденти були схильні дещо частіше підтримувати другий з цих суджень ( 51%) в порівнянні з першим (47%).

Як повідомлялося раніше, пенсії в 2021 році підвищать більш ніж 10 мільйонам українців. Всього українців чекають 5 хвиль перерахунку виплат.

В Україні з 1 липня мінімальну пенсію збільшать на 85 грн – з 1769 до 1854 грн. У той же час максимальна пенсія збільшиться відразу на 850 грн – до 18 540 грн.

Джерело: Народна Правда