В Україні можуть підняти податки, замість підвищення тарифів на електроенергію

В Україні можуть підняти податки, замість підвищення тарифів на електроенергію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українське продовжує займатися вирішенням тарифного питання. Як відомо, тарифи на електроенергію і газ були одним з головних каменів спотикання для отримання нового траншу від МВФ.

Як заявив глава Мінфіну Сергій Марченко, питання по тарифам на газ вирішене, а щодо тарифу на електроенергію,  українська сторона розглядає кілька альтернативних варіантів – як закрити борги, не підвищуючи цей тариф для населення.

За словами міністра, для МВФ головне, щоб розрахунки з постачальниками електрики не лягли на плечі бюджету. Тому український уряд розглядає різні варіанти.

Один з них – підвищення екологічного податку.

“Головне, як закрити борги і не накопичувати їх. Тобто, потрібно виробити механізм, яким можна було збалансувати ринок, визначити компенсатори держави. Ідеї є різні. Наприклад, – збільшити екологічний податок, за акцизами є пропозиції”, – пояснив Сергій Марченко .

Як ми вже розповідали раніше, пропозиція про зниження тарифів на перші 100 кВт*год електроенергії з 1,69 до 90 копійок не прийнято.

Також нагадуємо, тарифи на газ в Україні з 1 травня будуть річними. Через ситуацію на європейських ринках, вартість одного кубометру може підскочити з близько 7 до 12 гривень.

Джерело: Народна Правда