Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на кохання і заміжжя

Ворожіння можуть допомогти молодим дівчатам, які хочуть вгадати, яка доля їх чекає

Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на кохання і заміжжя
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Трійця, яку православні відзначатимуть 20 червня, здавна відома, як день, коли прийнято проводити різноманітні обряди і ворожіння. Ворожіння – улюблене заняття дівчат, які хочуть вгадати, яка доля їх чекає.

НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на OBOZREVATEL перераховує найвідоміші і цікаві ворожіння.

Loading...

Трійця – ворожимо на березі

На Трійцю дівчата сплітали з довгих гілок коси прямо на березах. Якщо до Трійці коса не расплеталась, це означало, що пора заміж. Якщо расплеталась – доведеться ще почекати.

Як ворожити на вінках

Це ворожіння було особливо популярним. З трав і польових квітів плели вінки, які потім пускали по воді. При цьому руками їх не знімали, а нахилялися так, щоб вінок сам впав у воду. Куди попливе вінок, звідти і суджений буде. Вінок закружляв на місці – час заміжжя ще не настав; потонув – до неприємностей. Пливе рівно – життя буде спокійним та добрим; пливе під водою – до хвороби; гойдається на хвилі – до бурхливого життя; розпався – до розлуки з коханим; швидко поплив – до заміжжя далеко від дому; зупинився біля берега – до наступної Трійці змін не буде.

Трійця-2021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2021: коли і як відзначати
Трійця 2021: історія, традиції, прикмети та звичаї свята

Цікаве ворожіння на ланцюжку

Перед цим ворожінням йдуть до церкви, надівши на себе ланцюжок, ставлять свічку за здравіє всіх недоброзичливців і приносять пожертву. Прийшовши додому, потрібно тричі порахувати кількість ланок. Якщо вийшло парне кількість, бажання здійсниться, непарне – не варто розраховувати на його втілення. Після ворожіння ланцюжок не можна носити три доби.

Ворожіння на кільцях

Чотири каблучки кладуть у миску з пшеницею так, щоб їх не було видно. На кожне кільце загадують бажання і потім тягнуть перше-ліпше. Таким чином можна дізнатися, чи здійсниться ваша мета.

Джерело: Народна Правда
загрузка...