Вселенська Батьківська субота і Трійця 2021: звичаї і прикмети

У цей день згадують померлих родичів і всіх християн, які жили на Землі і пішли в світ інший

Вселенська Батьківська субота і Трійця 2021: звичаї і прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У суботу, 19 червня, відзначають Троїцьку батьківську суботу. Вселенська Батьківська суббота- це день, коли православні традиційно відправлялися на кладовища самі, а іноді запрошували з собою священика, щоб прочитати молитву над могилами покійних родичів. 19 червня в Україні відкриються храми, а, отже, можна принести записку з іменами для молитви за упокій, а в неділю – побувати на літургії на день Святої Трійці – одне з головних свят християн.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “МК”.

День перед Трійцею – не єдиний в православному календарі, коли слід молитися за померлих родичів: всього таких «батьківських субот» налічується вісім. Це Мясопустная, або Вселенська (за тиждень до Великого посту), Дмитрівська, Радоница (дев’ятий день після Великодня), поминання убієнних воїнів на 9 травня, а також суботи другої, третьої і четвертої тижнів Великого посту.

Однак в народі найбільш відомі Радоница і Троїцька поминальна субота. За традицією в цей день православні їдуть на кладовища, щоб прочитати молитви над могилами рідних – іноді для цієї мети запрошують священика. Влітку 2020 року через пандемію коронавируса і діючих обмежень доведеться змінити звичкам, але засмучуватися через це не слід – суть все одно залишається в молитві.

“У цей день прийнято подавати записки з іменами покійних, щоб священик прочитав молитву за упокій. Однак заради того, щоб передати записку, не варто йти в храм під час епідемії коронавируса і піддавати себе і близьких до ризику зараження. В сучасному світі є можливість передати цю записку онлайн або в форматі СМС, і про ваших померлих родичів все одно помоляться “, – пояснив священик.

Трійця-2 021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2021: коли і як відзначати
Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на любов і заміжжя

Також священик додав, що ті православні, хто захоче пом’янути рідних вдома, зможуть прочитати Псалтир царя Давида і будь-які молитви за померлих, до яких звикли. Найпростіша з них: «Упокой, Господи, душу спочилого раба / раби Твоєї / Твоєї (називається ім’я)». Якщо поминаються кілька людей, то «душі рабів Твоїх». Також можна проспівати «Зі святими упокій» і «Вічну пам’ять». В даному випадку важливіше сама пам’ять про померлих рідних людей, а не форма традиційних заходів.

Сам день Святої Трійці відзначають на 50-й день після Великодня – цьогоріч він випав на неділю, 20 червня. В цей день на землю зійшов Святий Дух, довівши тим самим триєдність Бога, тому саме день Святої Трійці вважають днем народження християнської церкви. Однак православним слід серйозно подумати перед тим, як йти в храм в цьому році.

В Україні також прийнято звертати увагу на народні прикмети, пов’язані з днем Святої Трійці. Ось деякі з них.

  • Якщо вмитися ранковою росою, надовго збережеш свіжість і красу.
  • Якщо хлопець в цей день поцілує дівчину під березою, вона обов’язково стане його дружиною.
  • Свататися на Трійцю – добрий знак, шлюб буде щасливим.
  • Дощ на Трійцю – хороша прикмета, що обіцяє рясний урожай. Потрапити під дощ – до добра і виконання мрій, а якщо ще й побачиш веселку – значить, знайдеш багатство в майбутньому році.
  • Не можна купатися і ходити в ліс: в цей день активізуються нечисті сили, так що можна стати жертвою русалок, лісовиків або водяних.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала про народні прикмети і ворожіння, пов’язаних зі святом Трійці . Народні повір’я найчастіше стосуються молодих дівчат, які ще не вийшли заміж.

Джерело: Народна Правда