Справа МН17: в Нідерландах підтвердили, український винищувач не міг збити лайнер

Справа МН17: в Нідерландах підтвердили, український винищувач не міг збити лайнер
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Нідерландська прокуратура заявила, що військові літаки Збройних сил України не могли збити малайзійський Boeing 777 рейсу МН17 на Донбасі.

Про це повідомила прокурор Манон Ріддербекс, передає ТАСС.

Loading...

Напередодні, в Гаазі поновилися слухання у справі катастрофи пасажирського авіалайнера. У суді Нідерландів представили раніше перехоплені записи розмов по телефону між бойовиками “Л/ДНР”. У них терористи стверджували, що Boeing нібито збив винищувач Су ЗСУ, який потім збили з зенітного ракетного комплексу “Бук” бойовики.

Ріддербекс заявила, що слідчі детально вивчили “свідоцтва”, запросивши дані від влади України і Росії, а також вивчивши уламки авіалайнера, що розбився, інформацію з відкритих джерел, перехоплених розмов бойовиків, а ще заслухавши свідків.

У підсумку прокуратура Нідерландів встановила, що первинні дані радарів не зареєстрували жодного військового літака, а свідчення очевидців та документи з української сторони свідчать про те, що в небі над Донбасом під час, коли був збитий рейс MH17, не було військових літаків.

Крім того, всі уламки, зібрані на місці катастрофи, досліджували і фахівці російського концерну “Алмаз-Антей” – вони також не знайшли деталей, які могли б належати іншим літакам.

Як повідомлялося раніше, в Нідерландах в суді у справі про катастрофу «Боїнга» МН17 в небі над Донбасом у 2014 році вперше дали свідчення свідки пуску ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук». 20 свідків заявили, що бачили в небі слід від запуску якоїсь ракети. 12 з них також чули гуркіт або вибух, що передували появі в небі цього сліду. З цих 12-ти вісім чоловік безпосередньо бачили або чули політ ракети в небі. Відповідаючи на питання про можливе місце пуску ракети більшість опитаних свідків вказала напрямок лівіше від населеного пункту Сніжне (в липні 2014 року цей населений пункт перебував під контролем сил «ДНР»). Деякі вказували більш точну локацію – місце недалеко від Савур-могили або село Первомайське. Ці заяви збігаються з розрахунками бельгійських експертів та слідства про те, що «Боїнг» був збитий ракетою, випущеною з поля поблизу села Первомайське в районі Сніжного.

Також повідомлялося про те, що в Нідерландах вже проходять судові слухання у справі про катастрофу пасажирського лайнера Boeing 777 рейсу МН17 на Донбасі, а в Україні триває власне розслідування і досі розшукують членів екіпажу «Бук».

Джерело: Народна Правда
загрузка...