Стало відомо, чим можна заразитися під час відпочинку на пляжі

Відпочивати варто на спеціально обладнаних пляжах

Стало відомо, чим можна заразитися під час відпочинку на пляжі
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Іноді відпочинок на пляжі може обернутися походом по кабінетах лікарів. Експерти розповіли про небезпеку, яка чекає на любителів повалятися на піску.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі ТСН.

Loading...

Чим можна заразитися на пляжі

Гельмінти

Не варто забувати, що власники собак часто вигулюють на пляжі своїх улюбленців, з цієї причини санстанція часом виявляє в піску яйцеглісти таких паразитів, як аскариди, токсокари, волосоголовець. Щоб не підчепити паразита потрібно утриматися від відпочинку безпосередньо на піску, обирайте рушник, ліжник, тапчан, шезлонг і т. д. Не ігноруйте заборону на купання. Деколи в розпал літнього сезону на пляжах можна зустріти таблички або оголошення «Купання і вилов риби суворо заборонені». Це означає, що фахівці взяли проби води і вони не відповідають нормам.

Стало відомо, чим можна заразитися під час відпочинку на пляжі

Грибки

Теплу і вологу середу обожнюють збудники мікозів (грибкових захворювань). Особливо легко спори грибів проникають в розмоклі після купання стопи. З води краще виходити відразу, встрибуючи у взуття або на рушник.

Віруси

Кишкова паличка, збудники ентеровірусу або холери не рідкість для водойм. А тепер згадайте, скільки разів ви набирали в рота води. Відпочивайте тільки у тих водоймах, де регулярно беруть проби води – це спеціально обладнані пляжі.

Стало відомо, чим можна заразитися під час відпочинку на пляжі

Запальні захворювання (вагіноз, кольпіт, цервіцит)

Не купайтеся в критичні дні. Безумовно, гігієнічні тампони дозволяють жінці купатися під час менструації, але це небезпечно. Тампон, як губка, вбирає в себе не тільки піхвові виділення, але і воду. Промокаючи, він наповнюється бактеріями, вірусами та іншою «живністю», що мешкає у воді.

Простудні захворювання

Розгулюючи в мокрому купальнику можна догратися до циститу. Уникнути цієї неприємності можна двома способами: або купатися у воді тільки в спекотні дні (купальник швидко висихає), або, вийшовши з води, тут же переодягатися.

Нагадаємо, всі київські пляжі, а їх всього 14, мають відповідний жовтий індикатор — купатися на них не заборонено, але й не рекомендовано.

Джерело: Народна Правда