В Індії тих, хто перехворів на COVID-19, косить аспергільоз

В Індії тих, хто перехворів на COVID-19, косить аспергільоз
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Індії у пацієнтів, які вилікувалися від COVID-19, почали фіксувати аспергільоз (“зелений грибок”). Раніше лікарі фіксували мукоромікоз ( “чорний грибок”).

Як повідомляє Hindustan Times, аспергільоз виявили у 34-річного чоловіка. Лікарі кажуть, що пацієнт одужав, але у нього почалися кровотечі з носа і піднялася температура. Також чоловік став втрачати вагу і став слабким.

Відзначимо, аспергільоз – це інфекція, яку викликає звичайна цвіль Aspergillus (вона мешкає в приміщеннях і на відкритому повітрі). Люди часто вдихають спори Apergillus щодня, хворіють лише ті, у кого серйозно ослаблений імунітет або є хвороба легенів. Аспергільоз не заразний і не може передаватися між людьми через легені.

Буває алергічний бронхолегеневий аспергільоз (виникає у людей з муковісцидозом чи астмою), аспергіллома (вражає людей, які страждають іншими захворюваннями легенів, такими як туберкульоз), хронічний легеневий аспергільоз (виникає у людей з іншими захворюваннями легенів, включаючи туберкульоз, хронічну обструктивну хворобу легень або саркоїдоз), інвазивний аспергільоз (вражає людей з ослабленою імунною системою).

Як повідомлялося раніше, мукоромікоз вже виявляють не тільки в Індії. Лікарі говорять про схожі наслідки в Єгипті та Іраку.

Нагадаємо, в Україні дозволили проведення масових заходів (культурних, розважальних, релігійних, рекламних) в приміщеннях з 100% наповненням. Без обмеження дистанції між присутніми. Однак учасники і організатори заходів повинні використовувати захисні маски або респіратори.

Джерело: Народна Правда