Безкоштовні пологи в Україні: як уникнути незаконних “поборів” від лікарів

В МОЗ стверджують, що гроші на все виділені

Безкоштовні пологи в Україні: як уникнути незаконних “поборів” від лікарів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні вже працює другий етап медичної реформи, який передбачає зміни у фінансування медичних закладів вторинного рівня за принципом “гроші ходять за пацієнтом”. Однак українки продовжують скаржитися на те, що  всі зміни залишилися на папері, а обіцяних безкоштовних пологів немає: в медустановах продовжують вимагати платити “благодійні внески” і  “подяки” лікарям.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  сюжеті ТСН.

Loading...

В Івано-Франківську породіллі просто в пологовому залі сказали, що їй необхідно подякувати бригаду.

“Чек за чеком. Скільки разів лікар не зайде, стільки раз гроші треба було давати. Мене це обурило, ну як це так. У нас телебачення анонсує, що в Україні безкоштовні пологи, що там все для породіль держава дає, а тут виходить – куди не підеш, що не принесуть, навіть елементарний бинт, все за гроші, все треба купити. Таке враження, що я відвіз дружину на СТО, а не в пологовий будинок”, – розповів чоловік породіллі Сергій.

Чоловіку породіллі вдалося домогтися того, щоб дружина народжувала безкоштовно після того, як він зателефонував на гарячу лінію міністерства охорони здоров’я та з’ясував, що лікарня повністю профінансована.

“Породілля ні за що не повинна платити. І вибирати будь-який пологовий будинок, незалежно від прописки. У пакет пологи входять – природні пологи, кесарів розтин і будь-які ускладнення, які можуть виникнути під час процесу. Всі необхідні аналізи і ліки, знеболювання і щеплення. А ще звичайне харчування та стаціонарна палата”, – запевняють у МОЗ.

Також українки відзначають, що безкоштовні пологи багато в чому залежать від місцевої влади.  Багатьом лікарням виділили гроші лише 10 травня, а тепер ще треба пройти тендер на закупівлю медикаментів, ось і виходить, що ще не всі лікарні забезпечені потрібними медикаментами.

Раніше повідомлялося, що медична реформа в Україні повинна позитивно вплинути на всіх працівників медичної сфери, адже їх заробітні плати будуть залежати від числа пацієнтів.

Нагадаємо також, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що серед лікарів, медсестер та інших працівників є побоювання, зумовлені медичною реформою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...