Трійця 2021: православні моляться про померлих в поминальну суботу

Трійця 2021: православні моляться про померлих в поминальну суботу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Православні християни напередодні свята П’ятидесятниці, в Троїцьку поминальну суботу, яка цього року припадає на 19 червня, моляться про померлих. Ця поминальних субот пов’язана з днем заснування Церкви – коли Дух Святий зійшов на апостолів.

Православні моляться про померлих, щоб Господь простив їм їхні гріхи, і вірять, що Дух Божий стосується не тільки живуть, а й покійних, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ” Православне спадщина України на Святій Горі Афон “.

Loading...

У п’ятницю ввечері, 25 травня, напередодні Троїцької суботи, у всіх православних храмах відбувається парастаc. У перекладі з грецької це слово означає “клопотання” – під час цього богослужіння Церква заступається за “всіх від віку спочилих православних християн”. Тобто, в Троїцьку суботу поминають всіх, навіть тих, з ким немає родинних стосунків, крім нехрещених і самогубців.

Віруючі в цей день приносять в храми панахиди, і роздають милостиню, з проханням помолитися за душі покійних. Люди вимолюють у Господа прощення гріхів для тих, хто відійшов до Бога, так як вони вже не можуть допомогти своїй душі.

У Греції субота перед Днем Святої Трійці входить в число п’яти так званих “днів всіх душ” – п’яти субот в церковному календарі, під час яких відбувається загальне поминання померлих.

Відомий афонський святий – преподобний Паїсій Святогорець говорив, що найкраща допомога померлим – це їх поминання на богослужінні. “Заупокійні служби – це найкращий адвокат за душі покійних. Заупокійні служби мають таку силу, що можуть навіть вивести душу з пекла …”.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в народі існують різні вірування і традиції щодо Трійці . Вважається, що в цей день не варто гуляти весілля, важливо утриматися від роботи на землі і в будинку. Наші предки вірили, що на Трійцю особливе покарання чекає тих, хто шиє, пече працює на городі. На свято потрібно молитися, вихваляти Отця, Сина і Святого Духа, а також намагатися не думати про погане.

Джерело: Народна Правда
загрузка...