Тропічна спека: якою буде погода влітку в Україні

Тропічна спека: якою буде погода влітку в Україні
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Прогноз погоди в Україні на літо 2021 року істотно відрізняється в залежності від того, хто його дає. За народними прикметами, літо не буде аномально спекотним, а буде дощовим, а в Українському гідрометеорологічному центрі, навпаки, кажуть, що літо не буде істотно відрізнятися від торішнього.

Народний синоптик Леонід Горбань в коментарі “Сегодня” говорить, що в цьому році на погоду впливає планета Сатурн, який “любить все перевертати з ніг на голову”. Саме цим він пояснив досить холодну весну.

Loading...

“Імовірність мого прогнозу – близько 75%, в окремих регіонах, припустимо, дощ пройде на 1-2 дні пізніше або раніше, ніж за усередненим прогнозом. Але середньострокові погодні тенденції на кожен місяць прогноз показує правильно”, – роз’яснив Леонід Горбань.

Червень
Місяць почнеться теплом і дощами. Всю першу десятиденку будуть проходити дощі через день-два, а завершиться вона зливами з грозою, місцями з градом. Денна температура поступово опуститься з 25-27 градусів до 18-20. Далі нас чекає два тижні сухої неспекотної погоди, вдень до 26-28 градусів, вночі 16-18 градусів. Ближче до кінця місяця – черговий “потоп”: з 23 по 27 червня Україну накриє потужний циклон. Але буде тепло, вдень не нижче 20 градусів навіть в північних регіонах і в Карпатах. Після того, як циклон втратить свою силу і вичерпається, температура знову піде вгору, наближаючись до 30 градусів.

Липень
Другий місяць літа, його, “верхівка”, як кажуть в народі, виявиться таким, як в тропіках: спека, зливи з грозами, бурі. Перший буревій накриє Україну з 1 по 4 липня, при цьому буде спекотно, температура вдень до 28 і вище. Після дощів на 4-5 днів прийде спека, випаровування створять в повітрі “тропічний ефект”, волога – як в парильні.

З 8-го по 12-е число стихія завдасть нового удару: буря, грози, град, але буде набагато холодніше – вдень не вище 22 тепла. Потім знову “тропіки”: сонце, спека, висока вологість повітря. В середині липня погода буде схожою на ту, що була в середині червня, але з поправкою: вона виявиться набагато більш спекотною, ніж місяць тому. Вдень – до 35 градусів в тіні, в південних і східних регіонах навіть до 40.

Далі нас чекає третій удар стихії. Розпочнеться він з сильних злив, за два дні, 21-22 липня, випаде 15-20 мм опадів, але без ураганів і градобоїв. Буря можлива через три дні, з 25 по 27 липня. Дощу буде менше, а температура – вище, вдень 29-31 градус тепла. Закінчиться місяць теплою комфортною погодою, але знову зі зливами.

Серпень
Третій місяць нинішнього літа виявиться протилежністю другого: дощів майже не буде, а ось спеки вистачить з лишком. Лише в перший тиждень серпня очікуються дві невеликі майже бездощові бурі, потім опади припиняться, а стовпчик термометра з кожним днем буде повзти все вище і вище. До середини місяця вдень очікується під 40 при майже повній відсутності хмар. Після 18-го ненадовго “запахне осінню”, температура на 2-3 дні різко знизиться до 20-22 градусів під впливом холодного антициклону.

Перед Днем Незалежності знову потеплішає до 26-28 градусів – і літо на цьому закінчиться. Якщо парад на честь 30-ї річниці свята ще відбудеться в неспекотний сонячний день, то через день-два різко похолодає. Попрощається з нами літо проливним дощем.

А заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух каже, що за розрахунками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США і Європейського центру середньострокових прогнозів, істотних місячних і сезонних аномалій приземної температури повітря та кількості опадів влітку не очікується.

За її словами, літо 2021 року не буде істотно відрізнятися від торішнього, тобто варто чекати посуху:

“Антициклонального погода (високий тиск, малохмарно) буде превалювати, що може привести до дефіциту опадів. Але потепління з перших днів червня чекати не варто, на початку місяця погода буде прохолодною. І лише друга половина виявиться досить спекотною. Найбільш аномальна температура повітря очікується в липні, а ось в серпні вона буде швидше за все відповідати середніми багаторічними даними”.

Також, за словами кліматолога, для літа в останні роки характерно нерівномірне випадання опадів: тривалі бездощові періоди змінюються короткими періодами з сильними зливами, коли за кілька годин може випасти місячна норма опадів і більше: “Це не дуже добре, тому що вода не встигає вбиратися в грунт і просто стікає в водойми, низовини, викликаючи підтоплення і паводки. Такі процеси можливі й цього літа “.

Кліматолог Віра Балабух озвучила прогноз погоди на літо в Україні – воно буде теплим і не посушливим.

Народний синоптик Леонід Горбань озвучив свій прогноз погоди на літо. За його словами, літо цього року буде спекотним, але з дощами і грозами.

Напередодні в Українському гідрометеорологічному центрі озвучили прогноз погоди на червень.

Джерело: Народна Правда