Росія в ПАРЄ вимагає розглянути питання санкцій проти Медведчука і закриття трьох каналів

Росія в ПАРЄ вимагає розглянути питання санкцій проти Медведчука і закриття трьох каналів
Автор Желізняк Олександр в Новини

Російська делегація вимагає розгляду в ПАРЄ питання санкцій проти народного депутата, голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука і закриття трьох каналів. 

Відповідного листа подав до Комітету міністрів Ради Європи глава російської делегації в ПАРЄ Петро Толстой.

Loading...

У листі Толстой вимагає розглянути питання запровадження санкцій проти лідера української опозиції, голови політради найбільшої опозиційної партії – ОПЗЖ – Віктора Медведчука. 

Також представник РФ звернув увагу на те, що в Україні незаконно було закрито телевізійні компанії, які могли відображати думку опозиції. 

У своєму зверненні Толстой назвав це рішення української влади “наступом на свободу слова”, яке гарантовано ст. 10 Європейської конвенції “Про захист прав людини та основних свобод”.

Росія в ПАРЄ вимагає розглянути питання санкцій проти Медведчука і закриття трьох каналів
Telegram Олексія Гончаренка

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відімкнула телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким надав сили рішенню Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади є відвертою і цинічною політичною розправою над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність й антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NewsOne і Zik.

Протягом останніх 2 місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...