У Києві тік-токер Волошин подарував дитині iPhone, а коли перестали знімати, відібрав смартфон – йому загрожує в’язниця

У Києві тік-токер Волошин подарував дитині iPhone, а коли перестали знімати, відібрав смартфон – йому загрожує в’язниця
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Популярний блогер Олександр Волошин (1,2 млн передплатників в TikTok і 1,4 млн в Instagram) опинився в центрі скандалу через акцію з подарунком дитині iPhone 11. Юристи кажуть, Волошин за витівку може сісти у в’язницю. При цьому в мережі стверджують, що Волошин просто вирішив хайпонути, мовляв все було спочатку зрежисовано.

Відзначимо, напередодні Волошин вирішив подарувати новенький iPhone 11 одному зі своїх читачів. Він ходив по центру Києва і питав у людей, чи підписані вони на його TikTok, і першою, хто сказав “так” виявилася зовсім маленька дівчинка, яка гуляла з мамою. Хлопець вручив дитині смартфон, але після того, як камера вимкнулася, став вимагати віддати гаджет назад. У цей момент камеру включила вже мати дівчинки, яка не хотіла, щоб її дочка віддавала iPhone.

Loading...

Після інциденту блогера і його дівчину Анну Трінчер хейтять. У відповідь Трінчер заявила, що Саша перестав виходити на зв’язок: “Я впевнена, що Саша далеко не дурний хлопчик, і такого просто не могло статися. Я все одно буду за нього. Все одно буду його підтримувати, що б не сталося, я буду на його боці”.

Тим часом, деякі користувачі мережі впевнені, все спочатку було підлаштовано, все заради слави.

Незважаючи на це, юристи кажуть, що блогер може отримати чималий штраф або навіть реальний тюремний термін.

Як пише РБК-Україна, відповідно до Цивільного кодексу України під час “акції” Волошина відбулося “дарування” (ст. 717). У п. 4 ст. 719 (Форма договору дарування) говориться про те, що договір дарування рухомих речей, які мають особливу цінність, укладається у письмовій формі. Передання такої речі за усним договором є правомірним, якщо суд не встановить, що обдаровуваний заволодів нею незаконно.

Згідно п. 1 ст. 722 (Прийняття дарунка), право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.

“Іншими словами, якщо блогер при матері подарував дитині смартфон, то можна сказати, що відбувся усний договір дарування, мати погодила угоду. А ось далі – цікавіше. Коли Волошин вирвав з рук дівчинки подарований їй їм же iPhone – це вже грабіж, тому що право власності на подарунок сталося, відповідно права на гаджет перейшли до дитини”, – розповів виданню юрист.

Він також додав, що мати дівчинки може спокійно написати заяву в поліцію. І вже в суді блогер повинен буде доводити, що не дарував iPhone. Але зробити це буде вкрай важко, адже є свідки і навіть відео. З юридичної точки зору, Волошин скоїв грабіж. А це – стаття 186.

Такий вчинок карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

У Києві тік-токер Волошин подарував дитині iPhone, а коли перестали знімати, відібрав смартфон – йому загрожує в’язниця

Відомий український блогер Назар Дорош опублікував у себе в Instagram приголомшливий ролик про Україну.

Джерело: Народна Правда
загрузка...