Курс долара: експерт розповів, коли ослабне гривня

Курс долара: експерт розповів, коли ослабне гривня
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти розповіли, чи варто зараз українцям купувати валюту, адже за останні два тижні курс євро знизився більш ніж на одну гривню – його можна купити за 32,40 гривні, подібна тенденція спостерігається і з доларом, який пройшов психологічну позначку.

В ефірі “Сніданку з 1+1” економісти пояснили, що все це відбувається від того, що немає попиту на валюту всередині країни. Одна з причин – досі закриті кордони в більшість країн, і трохи валюти витрачається на відпочинок, вона просто не вивозиться з України. Це з одного боку добре, адже курс долара і євро падає, можна дешевше купити. Але це має і негативний бік.

“Якщо ми говоримо про довгострокову перспективу, то чому це для людей погано? Ті підприємства, де вони працюють, стають менш конкурентними. Повинні зменшувати виробництво. Відповідно втрачаються робочі місця і доходи цих людей”, – пояснює економічний експерт Борис Кушнірук.

Зараз експерти радять тримати гроші в двох валютах одночасно – в доларах і євро. А ось коли курс буде вигідніше – експерт Борис Кушнірук дає ось такий прогноз:

“Я переконаний, що через тиждень-півтора, липень і принаймні дві третини серпня з великою ймовірністю гривня буде зміцнюватися. У вересні ми побачимо один етап ослаблення гривні по відношенню до долара. Грудень – долар знову почне рости в ціні”.

Напередодні Вадим Іосуб старший аналітик Альпарі відзначав , що протягом найближчого тижня очікується зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 27,3 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,2 / 27,4 грн.

Джерело: Народна Правда