З липня в Україні діятимуть нові тарифи на електроенергію: кому доведеться платити більше

З липня в Україні діятимуть нові тарифи на електроенергію: кому доведеться платити більше
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 липня в Україні будуть діяти нові тарифи на електроенергію – економити почнуть українці, які споживають до 100 кВт*год.

Про це напередодні заявляв міністр енергетики Герман Галущенко.

Loading...

За його словами, бідних українців захищатимуть: ті, хто витрачає до 100 кВт * год на місяць, платитимуть менше.

При цьому, як зазначає “Обозреватель”, остаточний варіант введення нових тарифів досі не затверджений. Співрозмовники видання в уряді на умовах анонімності пояснюють: тариф розділять і він буде залежати від обсягів споживання.

За словами експерта в сфері ЖКГ Олега Попенко, кВт * год електроенергії з 1 липня може подорожчати з 1,68 до 2,5 грн. При цьому діяти така ціна буде для тих, хто споживає більше 500 кВт * год на місяць. Інший варіант – ціни піднімуть для всіх, хто витрачає більше 100 квт * год електроенергії. Остаточний проект Кабінет міністрів досі не презентував.

Подорожчання електроенергії уникнути не вдасться. Так, тільки на транспортування струму витрачають в середньому близько 1,51 грн за кВт * год. І з тарифом в 1,68 грн за кВт * год на генерацію електроенергії залишається всього 17 копійок. Цих грошей катастрофічно не вистачає: працювати доводиться в збиток.

Раніше Галущенко відзначав, що уряд працює над пошуком механізму, який дозволить зменшити плату за електроенергію для певних верств населення.

В Україні узаконили третю платіжку за газ . Комунальники можуть стягувати з українців, які живуть в багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Джерело: Народна Правда
загрузка...