Канада не змогла довести, що катастрофа літака МАУ була навмисною: чи уникне Іран покарання

Канада не змогла довести, що катастрофа літака МАУ була навмисною: чи уникне Іран покарання
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Канаді завершили судово-медичну експертизу у справі про збитий літак авіакомпанії МАУ в Тегерані. Експерти не змогли довести, що катастрофа була навмисною.

Про це повідомляє CBC News з посиланням на копію документа про обставини і причини трагедії з рейсом PS753.

Loading...

“Хоча група судово-медичної експертизи не знайшла доказів того, що крах рейсу PS752 був навмисним, це жодним чином не звільняє Іран від відповідальності за загибель 176 невинних людей”, – йдеться в документі.

Також відомо, що Іран не надав достовірне пояснення того, як і чому підрозділ збройних сил країни збив літак.

Одночасно з цим, експерти підкреслили, що аналізувалася тільки та інформація, яка була в розпорядженні Канади, оскільки повний доступ до всіх доказів, місця аварії літака і свідків трагедії має тільки Іран.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вже заявив, що відповідальність за те, щоб дати остаточні відповіді щодо всіх аспектів цієї трагедії, лежить на Ірані. Він також додав, що Канада буде домагатися притягнення Ірану до відповідальності.

Раніше в звіті Human Rights Watch говорилося, що іранські служби безпеки вдавалися до затримань родичів жертв авіакатастрофи МАУ, допитів і залякувань.

Напередодні країни “Великої сімки” (G7) виступили на підтримку зусиль, спрямованих на прозорість і підзвітність Ірану щодо компенсацій родичам жертв катастрофи пасажирського літака МАУ в січні 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...