ПАРЄ прийняла найжорсткішу резолюцію щодо Криму

ПАРЄ прийняла найжорсткішу резолюцію щодо Криму
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла новий документ на підтримку корінного населення окупованого Росією Криму.

Про це повідомила нардеп від “Слуги народу”, член делегації України в ПАРЄ Євгенія Кравчук. За її словами, “ПАРЄ прийняла найжорсткішу за весь час резолюцію щодо прав кримських татар”.

Loading...

Резолюція “Порушення прав людини, скоєні проти кримських татар в Криму” була прийнята 73 делегатами при 17, що висловилися “проти”.

Резолюція містить кілька основних тез:

  • Крим є частиною України, російська окупація півострова і Севастополя незаконна;
  • окупація Криму супроводжувалася насильством щодо кримських татар, яке триває і понині;
  • злочини російського режиму щодо кримських татар включають вбивства, тортури, викрадення, заборону мирних мітингів, приниження гідності і інші порушення прав людини;
  • необхідно скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а його лідерам Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову дозволити повернутися до Криму;
  • в Криму необхідно припинити застосування російського законодавства (особливо щодо тероризму та екстремізму) і почати застосовувати міжнародне право і закони України.

Напередодні глава Міноборони РФ Сергій Шойгу розпорядився наростити угруповання російських військ в окупованому Криму. Військові нібито допомагатимуть постраждалим від повені.

Канцлер ФРН Ангела Меркель у своїй промові з нагоди 80-річчя напад Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року заявила, що анексія Росією українського Криму і підтримка сепаратистів на сході України – порушення міжнародного права. Для Німеччини, як і для всього Європейського Союзу, це неприйнятно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...