Петрів піст 2021: дата початку та що можна їсти

Петрів піст 2021: дата початку та що можна їсти
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

28 червня розпочинається триденний Петрів піст в 2021 році. Це один з двох річних постів, який був встановлений на честь двох найбільш шанованих апостолів Петра і Павла.

Також цей пост ще називають Апостольський або Петропавлівський; в народі він отримав назву Петрівка. В 2021 році Петрів піст триватиме 14 днів – з 28 червня по 11 липня.

Як правильно дотримуватися посту, що можна і що не можна вживати в їжу в ці дні, розповість НАРОДНА ПРАВДА.

Коли Петрів піст в 2021 році

Петрів піст не має за собою фіксованої дати початку. Традиційно починається в понеділок через тиждень після Трійці, після дев’ятого воскресіння Пасхи, а закінчується в День Петра і Павла 12 липня.

Таким чином, в 2021 році Петрів піст починається 28 червня, а тривалість його становить 14 днів.

Що не можна їсти в Петрів піст 2021:

Апостольський піст не є строгим, однак під час нього не можна вживати в їжу м’ясо, молоко, молочні продукти, яйця і страви з них.

Також бажано відмовитися від спиртного і утриматися від шкідливих звичок.

Петрів піст 2021: дата початку та що можна їсти

Що є в Петрів піст 2021:

Пісна трапеза може включати в себе овочі, зелень, крупи, гриби, ягоди, фрукти, сухофрукти, горіхи, мед і, відповідно, страви з цих продуктів.

У певні дні Петропавлівського посту дозволяється деяке послаблення, коли допускається вживання в їжу риби, морепродуктів.

Щопонеділка в Петрів піст дозволяється гаряча їжа без олії. У вівторок, четвер, суботу і неділю можна їсти рибу. По середах і п’ятницях слід дотримуватися суворого посту у вигляді сухоядение – дозволяється їсти хліб, сирі овочі, фрукти і ягоди, а також пити воду.

Петрів піст 2021: календар харчування по днях

Сам день Петра і Павла 12 липня не є частиною поста, однак якщо він випадає на середу або п’ятницю, то також є пісним. В цьому випадку пост послаблюється: дозволяється вживання рослинної олії і риби.

Як уже розповідала НАРОДНА ПРАВДА – Церковний календар 2021: релігійні свята відзначають в червні.

 

Джерело: Народна Правда