Темна біографія і мільйони на рахунках – як Сергій Куюн заробляє на медіа-війнах АЗС

Темна біографія і мільйони на рахунках – як Сергій Куюн заробляє на медіа-війнах АЗС
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації

Про главу «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна широкому загалу відомо небагато, але зате його добре знають учасники паливного ринку і профільні експерти.

І для багатьох з них його ім’я вже давно стало прозивним.

«Консалтингова група А-95» є провідною українською компанією, укомплектованою досвідченими фахівцями в своїй галузі. Наша діяльність охоплює вивчення всіх сегментів українського паливного ринку і більшості видів нафтопродуктів», – такими словами починається опис компанії А-95 на її сайті.

На ділі ж діяльність Сергія Куюна і його «А-95» виходить далеко за рамки того, що насправді робить цей «консультант». І за великим рахунком заявлений рід діяльності – лише ширма, за якою ховається зовсім інший спосіб отримання доходів.

Медіа-вимагання як ремесло

За Сергієм Куюном давно закріпилося реноме людини, яка прикриваючись консалтингової і аналітичною діяльністю, цілеспрямовано займається просуванням інтересів окремих гравців паливного ринку: на замовлення своїх спонсорів влаштовує масштабні медіа-атаки на їх конкурентів, пише замовні статті, підтасовує аналітику і маніпулює даними про ціни та якості палива.

Все частіше Сергія Куюна профільні експерти та учасники паливного ринку називають медіа-здирником.

В останні місяці в ЗМІ з’явилося дуже багато публікацій про те, що Сергій Куюн давно «підсів» на фінансування від відомої мережі АЗС ОККО і особисто Віталія Антонова – власника холдингу «Універсальна інвестиційна група», куди входить ОККО, Галнафтогаз і інші компанії. У великому бізнесі Антонов відомий податковими махінаціями, монопольними змовами і махінаціями на держтендерах.

Згідно фінзвітності, яка потрапила в розпорядження ЗМІ, в 2019 році ОККО перевела консалтинговій групі «А-95» 1,3 млн грн; в 2020 – 1,2 млн грн. Сотні тисяч гривень фірмі Куюна і зареєстрованому їм ФОПу переводить також пов’язана з ОККО «Нафтогазова асоціація України». В середньому «А-95» отримує близько 4,5 млн грн на рік. Стільки ж надходить на рахунки ФОП Сергія Куюна і його рідного брата Артема, за сумісництвом – заступника глави «А-95».

Атака на БРСМ-Нафта

На даний момент Куюн відпрацьовує велике замовлення, з атаки на БРСМ-Нафта, яка є ключовим конкурентом для ОККО.

Так, кілька місяців тому «А-95», Сергій Куюн та «Нафтогазова асоціація України» звинуватили БРСМ в продажу «бодяги» з додаванням забороненого монометиланіліну (ММА).

Після цього пішли обвинувачення, що БРСМ ухиляється від податків – видає клієнтам липові чеки.

На цей період припадає зростання медіа-активності «А-95» в ЗМІ.

Темна біографія і мільйони на рахунках – як Сергій Куюн заробляє на медіа-війнах АЗС

Зріз інтересу користувачів Інтернету до теми «А-95 Консалтингова Група» на підставі даних Big Data

За розміщення кожної публікації в ЗМІ Сергій Куюн платить з грошей, які отримує від замовників. І мова йде не про тисячі, а про мільйони гривень на місяць. У цьому і полягає секрет такої великої – за необхідності – появи імені Куюна в інформпросторі.

Відзначимо, Міжнародна лабораторія розкрила брехня Сергія Куюна і «Нафтогазової асоціації України»: паливо БРСМ відповідає всім міжнародним стандартам якості і не містить незаконних домішок.

Також БРСМ-Нафта показала, що кожен чек, виданий клієнтам, потрапляє в базу податкової.

Те, що відбувається навколо БРСМ – типова чорна піар-атака, підтверджує і інший факт. Протягом 2018, 2019 і 2020 роках ні «вельмишановний експерт» Куюн, ні його група «А-95» не промовили жодного критичного слова на адресу мережі. І тільки в 2021 році раптово Куюн повністю переорієнтувався і став будувати всю свою «експертну кар’єру» виключно на очорненні БРСМ.

Для цього він пустив у хід самі цинічні і брудні методи. Наприклад, Васильківську трагедію, що сталася 8 червня 2015 року. Всі ці роки Куюну було плювати на загиблих, на шкоду екології, на причини трагедії і заходи щодо недопущення її повторення. Зараз же і цю болючу для сотень людей тему дістали з-під сукна, щоб влаштувати танці на кістках.

SunOil під прицілом

Також під медіа-удар «А-95» Сергія Куюна і «Нафтогазової асоціації України» потрапила мережу АЗС SUNOIL. Її, як і БРСМ, звинуватили у використанні забороненого монометиланіліну. У випадку з SUNOIL факт продажу некондиційного палива з порушенням технологій виробництва дійсно мав місце. Однак в попередні роки Куюн  не звертав на це ніякої уваги і навіть був помічений в дружбі з гендиректором торгового дому SUNOIL Леонід Косянчук.

Однак в цьому році все кардинально змінилося. Все тому що Куюн знайшов спонсорів, і ті вказали пальцем, кого потрібно інформаційно атакувати?

І сьогодні Косянчук прямо говорить, що ОККО використовують А-95 Сергія Куюна і “Нафтогазову асоціацію України” для дискредитації конкурентів і отримання надприбутків на продаж палива.

«Вони борються з тими компаніями, які тримають більше помірні ціни. Як з ними боротися по-іншому? Як зробити так, щоб частина споживачів від них перейшло до них? Від тих до інших? Треба зганьбити їх репутацію», – говорить Леонід Косянчук.

Війна з «Укрнафтою»

У Сергія Куюна є давній конфлікт з «Укрнафтою». Замовники атак з роками змінювалися, а завдання залишалися ті ж – максимально нашкодити компанії.

Так, за словами головного редактора журналу «Нафторинок» Олександра Сіренка, в 2013 році Сергій Куюн на замовлення наближеного до «сім’ї» Януковича олігарха Сергія Курченка влаштовував інформаційні атаки на «Укрнафту» і «Укртатнафту».

Інтерес Курченко до «Укрнафти» очевидний: у 2017 році Генпрокуратура висунула проти олігарха-втікача звинувачення за кількома епізодами. Один з них стосується незаконного заволодіння скрапленого газу, який належав “Укрнафті” і “Укргазвидобуванню”.

В останні роки Куюн атакує «Укрнафту» вже на замовлення ОККО. Про це держкомпанія говорить вже відкрито.

«Ні для кого не секрет, що пан Куюн має давно відомий конфлікт інтересів з «Укрнафтою». Він і його асистенти традиційно обслуговували конкурентів «Укрнафти» на роздрібному ринку. Йдеться про WOG і ОККО. І робив це не за «спасибі», – йдеться в заяві компанії, опублікованій в лютому 2020 року.

Замість епілогу

Зв’язок Куюна з ОККО проходить крізь роки. Наприклад, ще в 2011 році Куюн намагався захистити ОККО від штрафів за маніпуляції з цінами на бензин.

Це в черговий раз підтверджує, що той образ «незалежного» експерта паливного ринку, який Куюн намагається сформувати, це не більше, ніж маска, за якою ховається майстер чорних піар-технологій.

Не дарма Сергія Куюна вже давно називають «медіа-здирником» на зарплаті у ОККО, Віталія Антонова та інших впливових спонсорів.

І як би надалі Куюн не намагався уявити себе як профільного експерта, для всіх вже ясно, що його словам вірити не варто.

Джерело: Народна Правда