Петрів піст: що можна робити в цей день

Петрів піст: що можна робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 28 червня, у православних християн починається Петрів (Апостольський) піст .

Про це повідомляє « НАРОДНА ПРАВДА ».

Свою назву пост отримав по тому, що він закінчується завжди в день апостолів Петра і Павла, який Православна церква щороку відзначає 12 липня. При цьому конкретної дати початку посту немає, так як він прив’язаний до Трійці. У 2020 Трійця випала на 21 травня і тому простий триватиме 14 днів.

У Петрів піст не можна вживати в їжу продукти тваринного походження, крім молочних. У середу і п’ятницю заборонені молочні продукти, риба та олія. У ці дні потрібно їсти тільки хліб, овочі і фрукти.

При цьому церква дозволяє їсти продукти рослинного походження, різні каші, гриби.

В Апостольський піст категорично не можна допускати переїдання і пити алкоголь. Можна тільки пригубити вино на велике церковне свято, якщо він випадає на цей період, а також в суботу та в неділю.

Мета будь-якого посту – це зробити людину ближче до Бога. Віруюча людина пов’язаний з трьома найважливішими складовими: покаяння, молитва і милостиня.

У Православ’ї немає чітких правил, хто повинен дотримуватися посту. Традиційно до посту залучають дітей з 8-9 років. Літнім людям слід виходити з свого стану здоров’я.

Раніше « НАРОДНА ПРАВДА » повідомляла, скільки і коли будуть відпочивати українці в липні .

Джерело: Народна Правда