Як зміняться зарплати, курс долара і ціни на бензин в Україні: прогноз на III квартал

Як зміняться зарплати, курс долара і ціни на бензин в Україні: прогноз на III квартал
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У третьому кварталі 2021 року в Україні буде знижуватися рівень безробіття, зарплати почнуть зростатимуть, але при цьому дорожчатимуть долар і бензин.

Консенсус-прогноз основних економічних показників в країні на III квартал 2021 року публікує “Сегодня”.

Loading...

Інфляція

Експерти сходяться на тому, що квартальна інфляція буде нижче, ніж в I півріччі. Зростання тарифів на комуналку буде перекрите сезонним здешевленням овочів і фруктів, а ціни на інші продукти стабілізуються.

Зарплата

Експерти прогнозують, що середня зарплата буде поступово підвищуватися і у вересні досягне 14 000 грн. Так, віце-президент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський каже, що зростання зарплат очікується на 15-17% по відношенню до аналогічного періоду (вересень 2021 р до вересня 2020 г.). Основні причини – збільшення мінімальної зарплати з цього року і дефіцит робочої сили через масову трудову міграцію.

Однак керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що зарплати залишаться стабільними, бо на тлі зростаючих операційних витрат і вартості сировини компанії будуть обережні в підвищенні зарплат.

Курс гривні

Думки експертів практично збігаються, долар буде дорожчати, у вересні варто очікувати курсу 28 грн.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що головна причина зростання курсу – пік виплат за боргами, а значить високий попит на валюту з боку Мінфіну.

А Андрій Шевчишин додав, що на курс можуть вплинути і політичні чинники: “Зокрема, це активне обговорення можливої ескалації конфлікту з РФ (проведення спільних навчань РФ і Білорусі) у вересні, що може посилити спекулятивний попит на валюту. В результаті липень може бути спокійним, серпень девальваційним, враховуючи паузу з МВФ, вересень – змішаним “.

Вартість бензину
Прогнози аналітиків близькі: бензин дешевшати навряд чи буде. Може навіть ще подорожчати на дві гривні, або до 31 грн / л. Всі експерти назвали два головні чинники зростання цін на паливо, близько 80% якого Україна, нагадаємо, імпортує. Перший – ціна нафти, другий – курс долара.

Газ
Природний газ також дешевим не буде, хоча ціни і повинні знизитися в порівнянні з захмарними, як для літа, 370 доларами за 1000 куб. м. Віктор Скаршевський роз’яснив, у чому причини аномально високих цін: “Це холодна зима, що виснажила запаси газу в європейських газосховищах до 44%, спекотне літо в Європі (кондиціонери) і стримування поставок газу з боку Газпрому для поповнення газом європейських газосховищ”.

Безробіття за методикою МОП
Методика підрахунку Міжнародної організації праці враховує відсоток безробітних серед економічно активного населення (15-72 року), а не тільки тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тобто за цією методикою безробітних виходить більше. Всі експерти, крім Олега Пендзина, вважають, що рівень безробіття буде знижуватися. Його зниження посприяє збільшення зайнятості в корпоративному секторі на тлі відновлення економіки і зростання пропозицій на ринку сезонної зайнятості.

Як повідомлялося раніше, податківці каратимуть продавців, які приймають оплату товарів на карту фізособи.

Також повідомлялося про те, що кількість зайнятого населення в Україні у віці 15 років і старше склала 15,5 млн осіб, а у віці 15-70 років – 15,4 млн осіб, за підсумками першого кварталу 2021 року. А число безробітного населення склало по 1,8 млн чоловік у кожній категорії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...