Лукашенко шантажує: навіщо Білорусь розірвала відносини з ЄС

Лукашенко шантажує: навіщо Білорусь розірвала відносини з ЄС
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Білорусь розірвала відносини з ЄС: що задумав Олександр Лукашенко

Білорусь призупинила участь у програмі ЄС «Східне партнерство». Сталося це після того, як Євросоюз, США, Канада і Великобританія ввели санкції відносно влади Білорусі після інциденту з пасажирським літаком ірландської авіакомпанії Ryanair.

У МЗС Білорусі заявили, що не можуть виконувати свої зобов’язання в рамках цієї Угоди в умовах введених Євросоюзом санкцій і обмежень: “З глибоким жалем констатуємо, що вимушена зупинка дії Угоди негативно позначиться на взаємодії з Євросоюзом у сфері боротьби з нелегальною міграцією та організованою злочинністю” .

Як відомо, програма «Східного партнерства» була прийнята ЄС з метою зміцнення відносин з шістьма колишніми радянськими республіками: Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією і Білоруссю. Угода розцінюється як фундамент для подальшої інтеграції цих країн до Євросоюзу.

Заяву Білорусі вже прокоментував голова Європейської Ради Шарль Мішель:

«Це призведе до подальшого зростання напруженості і здійснить негативний вплив на білоруський народ за рахунок позбавлення його можливостей, які дає наше співробітництво».

 “Факти” пишуть, що білоруський політолог Артем Шрайбман зазначив, що білоруська влада давно вже заморозила участь країни в «Східному партнерстві»: «По суті Мінськ цим кроком формалізував те, що і так вже існує в цих відносинах … Ті проекти, які залежали від співпраці ЄС з білоруськими державними структурами, вже і так припинені, тому я не думаю, що ефект буде значним, особливо на тлі того, що відбувається в Білорусі».

Видання також зазначає, що насправді Лукашенко шантажує Євросоюз тим, що може «відкрити» кордони для потоку нелегальних іммігрантів, які прагнуть потрапити в ЄС через територію Білорусі. Також раніше він вже заявляв, що у білоруських правоохоронців вистачає роботи і без того, щоб відловлювати контрабандистів, які везуть в країни ЄС сигарети і наркотики.

Білоруський опозиційний портал TUT.BY, що з травня працює тільки в соціальних мережах через блокування і видалення обладнання, видалив записи в соціальних мережах за півтора року . Редакція пояснила це бажанням забезпечити безпеку співробітників і читачів на тлі позову про визнання матеріалів екстремістськими в Білорусі.

Джерело: Народна Правда