Верховна Рада скасувала штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію

Верховна Рада скасувала штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Штрафи за виїзд з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської області через Росію скасували.

Верховна рада схвалила відповідний законопроект №5478 на позачерговому засіданні сьогодні, 29 червня.

На даний момент таке порушення карається штрафом від 1,7 тисячі гривень до 5,1 тисячі гривень. Аналогічні дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року штрафували за виїзд з ОРДЛО через РФ, тягнуть за собою штраф від 5,1 тисячі до 8,5 тисячі гривень.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що в умовах закриття або обмеженого функціонування КПВВ через дії окупаційної влади українці позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій України.

“Це призвело до істотного збільшення випадків виявлення в пунктах пропуску на українсько-російській ділянці кордону осіб, які в порушення вищевказаного порядку виїжджають з тимчасово окупованих територій України на територію Російської Федерації”, – наголошується в пояснювальній записці.

Відзначається, що жителі ТОТ потребують відвідуванні підконтрольної Україні території з різних причин, у першу чергу, пов’язаних з отриманням медичної допомоги, пенсійних виплат, документів або навчанням.

Штрафи скасували на період дії карантину або на час блокування діяльності КПВВ.

Як ми вже розповідали раніше, чисельність Збройних сил України може зрости. Верховна рада прийняла за основу законопроект президента Володимира Зеленського №5558. Згідно з документом, чисельність ЗСУ зросте до 261 тисячі осіб.

А Юрій Гримчак заявив, що Збройні сили України готові до військового звільнення Донбасу з 2018 року , але для цього має скластися цілий комплекс підстав.

Джерело: Народна Правда