Кардіологи пояснили, як сонце рятує від інфаркту

Сліпі гризуни не отримали переваг від освітлення, що говорить про те, що ключову роль грає можливість візуального сприйняття

Кардіологи пояснили, як сонце рятує від інфаркту
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

У темні зимові місяці кількість інфарктів збільшується. Виявилося, що сонячне світло, як тривалість, так і його інтенсивність, пов’язаний зі здоров’ям серцево-судинної системи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Med.Vesti.

Loading...

До такого висновку дійшов професор анестезіології Університету Колорадо Тобіас Екл. Він провів експерименти на гризунах. Виявилося, що сильне освітлення протягом тижня значно підвищувало захист від серцево-судинних захворювань. А додаткові досліди продемонстрували, що тижневе перебування на яскравому світлі забезпечило істотне зниження ушкоджень серцевої тканини після індукованого серцевого нападу.

Вчений говорить, що сонячне світло впливає на ген PER2 (управляє циркадних ритмів). Активація гена світлом забезпечує зміцнення кровоносних судин і захист серцево-судинних тканин від ішемії. Крім того, сонячне світло збільшував рівень аденозину – речовини, яке відіграє роль в регуляції серцевого ритму.

Вчені провели експерименти і на людях. Сонячні світло і у людей активував PER2-залежний метаболізм. В учасників дослідження знизилися тригліцериди в крові, а чутливість до інсуліну і обмін речовин, навпаки, підвищилися.

Нагадаємо, дослідження, проведене вченими з університету в Техасі, показало, що якщо людина не спить нормально 7 ночей, то це призводить до генетичних змін. Після цього лікарі розповіли про наслідки недосипання. Воно призводить до розвитку серйозних проблем зі здоров’ям. Це хвороби серця, ожиріння, зниження лібідо.

Кардіологи рекомендують морські купання через те, що завдяки ефекту легкого масажу від хвиль, підвищується тонус судин, поліпшується циркуляція крові, зміцнюється вся серцево-судинна система, знижується тиск.

Джерело: Народна Правда