В Україні розпочинає роботу ринок землі: які документи потрібні для продажу ділянки

В Україні розпочинає роботу ринок землі: які документи потрібні для продажу ділянки
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко оприлюднив список документів, які необхідні для продажу землі.

У себе в Facebook він пише, що власник земельної ділянки зобов’язаний мати його кадастровий номер, зареєструвати право власності і мати виписку з Держреєстру прав власності в паперовому або електронному вигляді.

Loading...

Наявність кадастрового номера земельної ділянки можна перевірити на публічній кадастровій карті України. У разі його відсутності власнику ділянки потрібно звернутися до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації по встановленню або відновленню меж ділянки в натурі і зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. Після цього ділянці буде присвоєно кадастровий номер.

Реєстрацію права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно можна отримати в сільських, селищних та міських радах, нотаріусів або центрах надання адміністративних послуг.

Для реєстрації необхідна виписка з Державного земельного кадастру, копія та оригінал паспорта та ідентифікаційного номера, сплата адміністративного збору та документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину). Після реєстрації права власності на землю власник отримує паперову або електронну виписку з Держреєстру прав.

В Україні розпочинає роботу ринок землі: які документи потрібні для продажу ділянки

Раніше Роман Лещенко зазначав, що середня вартість гектара землі в Україні буде коливатися в межах 50 тисяч гривень.

Як раніше повідомляла заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольга Ходаковська, вартість оренди землі в Україні після запуску ринку землі і приходу іноземних інвесторів, навряд чи виросте – вона зараз вище, ніж у багатьох європейських країнах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...