На карті України з’явився свій Нью-Йорк: де він знаходиться

На карті України з’явився свій Нью-Йорк: де він знаходиться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада своїм рішенням перейменувала селище Новгородське Бахмутського району Донецької області в Нью-Йорк.

Ініціативу про перейменування населеного пункту, яка надійшла від Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, підтримав 301 народний депутат.

Член профільного комітету, нардеп від “Слуги народу” Віталій Безгін підтвердив, що Нью-Йорк – історична назва цього населеного пункту. Він носив його до 1951 року, пише “Обозреватель”.

Німецька колонія Нью-Йорк на правому березі річки Кривий Торець була заснована в 1892 році поряд з колишнім зимовником запорізьких козаків Кальміуської паланки у XVIII столітті. Засновниками колонії були меноніти, які переселилися з хортицьких колоній, частина населення була лютеранами. Після встановлення радянської влади жителі селища були вигнані в Амурську область РФ, де заснували однойменне поселення, нині ліквідоване, а селище в Україні було заселено новими жителями інших національностей.

Статус селища міського типу Нью-Йорк отримав в 1938 році. У зв’язку з початком «холодної війни» Указом президії Верховної Ради УРСР від 19 жовтня 1951 року селище Нью-Йорк було перейменовано в Новгородське.

Джерело: Народна Правда