Ринок землі запрацював: як купити або продати землю за новим законом

Ринок землі запрацював: як купити або продати землю за новим законом
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 липня 2021 року в Україні починає працювати ринок землі – громадяни країни можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. При цьому під забороною купівлі-продажу залишаться державні і комунальні сільськогосподарські землі.

Нагадаємо, в березні депутати прийняли законопроект 2178-10, яким скасували мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення (діяв з перервами з 1917 року).

Loading...

Економічна правда підкреслює , крім держави і територіальних громад володіти землею зможуть громадяни України. Вони зможуть придбати не більше 100 гектарів “в одні руки” – через пов’язаних осіб можна буде купити більше (треба буде тільки пояснити походження коштів).

З 2024 року доступ до ринку с/г землі отримають юридичні особи, а максимальний обсяг володінь зросте до 10 тис га.

Тарифи на газ, курс долара і ринок землі: що зміниться для українців в липні

Іноземці зможуть купувати українські землі тільки після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться – невідомо. При цьому, незалежно від результатів референдуму, іноземці не зможуть купувати землю в 50-кілометровій зоні від кордону України.

Видання зазначає, що сільгоспземля займає більше 70% території країни. За даними Госгеокадастра, площа зареєстрованих земельних ділянок дорівнює 32,3 млн га, з яких 19,9 млн га оформлені в оренду.

Виставити ділянки на продаж можуть 6,9 млн приватних власників, яким належить 27,6 млн га сільгоспземлі. Середній розмір ділянки – 4,5 га.

Госгеокадастр підрахував, що нормативна грошова оцінка 1 га ріллі складе від 21 тис грн до 34 тис грн в залежності від регіону.

За прогнозами Мінагрополітики, середня вартість гектара землі відразу після відкриття ринку складе близько 50 тис грн. Мінекономіки очікує, що далі земля щорічно буде дорожчати на 10-15%.

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко раніше оприлюднив список документів, які необхідні для продажу землі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...