Тарифи на газ, курс долара і ринок землі: що зміниться для українців у липні

Тарифи на газ, курс долара і ринок землі: що зміниться для українців у липні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 липня українцям перерахують місячні тарифи на газ, пенсії, також на нас чекають нові тарифи на електроенергію.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

пенсії

З 1 липня в Україні перерахують прожитковий мінімум для непрацездатних, разом з тим збільшиться максимальна і мінімальна пенсії. Крім того, піднімуть також доплати за стаж понад норму. Отже:

мінімальна пенсія збільшиться з 1769 до 1854 грн (на 85 грн);

максимальна пенсія збільшиться з 17 690 грн до 18 540 грн (на 850 грн);

надбавка за сверхстаж (за кожен рік) збільшиться з 17,69 до 18,54 грн (на 8,5 грн).

заробітчани

Заробітна плата для українських заробітчан, наприклад, у сусідній Польщі, стартує від 24 тис. Грн на місяць. За підрахунками Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, близько 5 млн українців змушені працювати за кордоном в різних країнах світу. Приблизно 50-60% з них працюють нелегально. Українці працевлаштовуються в інших країнах в обхід закону по ряду причин. Перш за все багато хто звик нелегально працювати і в Україні, тому така можливість їх не лякає. При цьому, наприклад, Польща створила для українців особливі умови працевлаштування: робочим допомагають перетнути кордон, оформити документи, надають житло.

Курс долара

У липні курс долара може знову опуститися до позначки нижче 27 грн / $, в цілому буде знаходитися в коридорі до 27,4 грн / $. Причин для цього декілька: з одного боку ціни на сировину, яке експортує Україна, виросли, з іншого – попит на валюту всередині країни залишається на низькому рівні

 

Нові тарифи на електроенергію
З 1 липня в Україні введуть нові тарифи на електроенергію. У Кабміні вже анонсували, що підвищення не торкнеться тих, хто споживає до 100 кВт * год на місяць. Решті ж за різними оцінками доведеться платити до 2,5 грн за кожен кВт * год. За різними оцінками, для тих сімей, які використовують багато струму, ціна може збільшитися з 1,68 до 2,5 грн за кВт * год.

ринок землі
Вартість гектара за різними оцінками досягне 50 тис. Грн. Варто відзначити, що купувати землю зможуть далеко не всі.

Покупцями можуть бути:

  • ті, у кого є сільськогосподарську освіту або досвід роботи в сільському господарстві, або хто займається веденням товарного сільськогосподарського виробництва;
  • юрособи, які займаються веденням сільськогосподарського виробництва.

 

Джерело: Народна Правда