Ляшко повідомив, коли вакцинованих препаратами CoviShield і CoronaVac українців пустять до ЄС

Ляшко повідомив, коли вакцинованих препаратами CoviShield і CoronaVac українців пустять до ЄС
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

МОЗ, МЗС та віце-прем’єр-міністр з євроінтеграції сподіваються, що найближчим часом українців, які були щеплені проти COVID-19 препаратами CoviShield і CoronaVac, зможуть вільно відвідувати країни Європейського союзу.

Таку заяву в ході зустрічі з журналістами зробив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає РБК-Україна.

За його словами, відмова пропускати туристів, які щеплені вакциною, визнаною ВООЗ, – це порушення міжнародного права:

“Міжнародне право говорить: якщо встановлена норма, що при перетині кордону людина повинна бути вакцинована від якоїсь інфекційної хвороби, обов’язково повинна бути вакцина, визнана ВООЗ. Тобто міжнародне право гарантує: якщо ВООЗ визнала вакцину, то будь-який регулятор всередині країни не може не пускати людину, якщо вона покаже повний курс щеплень”.

Він нагадав, що CoviShield як продукт AstraZeneca і CoronaVac визнані ВООЗ, але європейський регулятор EMA досі їх не визнає у себе:

“Наскільки я знаю, EMA зараз розглядає їх документи і анонсує, що найближчим часом винесе по ним рішення. Але дати не говорять. Це не означає, що питання не рухається з місця”.

Ляшко каже, що Україна домовляється про визнання сертифікатів вакцинації з усіма країнами Євросоюзу:

“Кожна країна ЄС може самостійно домовитися про взаємне визнання національних COVID-сертифікатів і необов’язково з конкретним переліком вакцин. Зараз наш МЗС працює над цим з усіма країнами. Думаю, що протягом місяця ЄС відкриє доступ для мандрівників, які вакциновані цими препаратами”.

Як повідомлялося раніше, вакцину від COVID-19 Covishield, яку використовують в Україні, вже схвалили сім країн Євросоюзу.

Українці, які пройшли повну вакцинацію від COVID-19 препаратом CoronaVac (Китай), зможуть відвідати 32 країни.

Джерело: Народна Правда