У Канаді скинули з постаментів пам’ятники королев Вікторії і Єлизавети II

У Канаді скинули з постаментів пам’ятники королев Вікторії і Єлизавети II
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Вінніпезі (провінція Манітоба в Канаді) представники корінних народів скинули з постаментів статуї британських королев Вікторії і Єлизавети II.

Loading...

Як повідомляє CBC, все відбулося в четвер, 1 липня, коли в країні відзначали День Канади. Захід проходив під гаслом Every Child Matters (Кожна дитина має значення). Нагадаємо, напередодні в Канаді на місці шкіл-інтернатів виявили масові дитячі поховання.

Пам’ятники були встановлені перед будівлею законодавчих зборів Манітоби. Протестуючі спочатку облили монументи фарбою, а потім скинули пам’ятники з п’єдесталів, скориставшись мотузками.

Днями в Канаді виявлено сотні поховань поруч з колишньою резидентської школою для дітей індіанців. Страшну знахідку виявили в районі інтернату Мерівел, який працював в 1899-1997 роках в провінції Саскачеван. Там виявили 751 безіменну могилу. Кому належать останки, поки невідомо.

Крім того, раніше аналогічні поховання були знайдені в провінції Британська Колумбія. В кінці травня були виявлені останки 215 дітей в місті Камлупс на території колишнього інтернату Kamloops Residential School, який існував з 1890 до 1978 року і був свого роду табором перевиховання для представників корінних народів. До кінця 1960 років резидентська школа знаходилася у веденні католицької церкви, потім вона перейшла під управління канадського уряду. Деяким із загиблих дітей було всього три роки. Коли і за яких обставин вони загинули, поки невідомо. Розкопки були проведені за ініціативою однієї з місцевих індіанських громад.

За даними місцевих індіанських громад, школа-інтернат в Камлупс була найбільшою серед аналогічних закладів в Канаді. Вони існували з кінця XVII століття і до 1990-х років, фінансувалися урядом, а керувалися по здебільшого церковними і релігійними організаціями. При цьому діти сімей корінного населення направлялися в інтернати примусовим чином з метою інтеграції їх в канадське суспільство. За статистикою, з 150 тисяч вихованців 130 резидентських шкіл від побоїв і хвороб померли не менше 3,2 тисячі. Остання з таких шкіл в Канаді була закрита в 1996 році.

Джерело: Народна Правда
загрузка...