В українців зможуть конфіскувати земельні ділянки: що не можна порушувати

В українців зможуть конфіскувати земельні ділянки: що не можна порушувати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зможе подавати в суд позови про конфіскацію земельних ділянок.

Loading...

Міністр аграрної політики Роман Лещенко назвав умови, за яких можлива конфіскація, пише “Обозреватель”.

  • Конфіскувати ділянку можуть в разі порушення вимог щодо граничної площі земель сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності в однієї людини.
  • Конфіскація можлива у випадках, коли власник був зобов’язаний відчужити її (купівля-продаж або дарування) відповідно до закону, але ділянка не була відчужена.

Він також додав, що в Україні проводитимуть перевірки, які будуть визначати обличчя набувача земельної ділянки та встановлювати кінцевого бенефіціарного власника – юридична особа.

Міністр аграрної політики підкреслив, що також будуть перевірки покупців землі на приналежність до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності і людей, проти яких були введені спеціальні економічні заходи і санкції. У разі виявлення порушень суд розглядатиме справу про конфіскацію земельної ділянки.

Як відомо, з 1 липня 2021 року в Україні починає працювати ринок землі – громадяни країни можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. При цьому під забороною купівлі-продажу залишаться державні і комунальні сільськогосподарські землі.

Ринок землі запрацював: як купити або продати землю за новим законом

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко раніше оприлюднив список документів, які необхідні для продажу землі.

Джерело: Народна Правда