Зміна клімату: половина піщаних пляжів світу зникне до 2100 року

Глобальна зміна клімату протягом наступних 80 років може знищити половину піщаних пляжів

Зміна клімату: половина піщаних пляжів світу зникне до 2100 року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Зміна клімату і підвищення рівня моря в даний час наближають момент знищення половини піщаних пляжів світу до 2100 року.

Loading...

Про це йдеться в новому дослідженні, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Навіть якщо людство різко скоротить забруднення від викопного палива, яке призводить до глобального потепління, більше третини піщаних берегів планети все одно можуть зникнути до того часу – це торкнеться таку сферу, як туризм в різних країнах.

«Крім туристичного значення, піщані пляжі часто виступають в якості першої лінії захисту від прибережних штормів і повеней, і без них вплив екстремальних погодних явищ, ймовірно, буде набагато катастрофічнішою», – сказав провідний автор дослідження Міхаліс Вудукас, науковий співробітник European Commission’s Joint Research Centre .

Деякі країни, такі як Сполучені Штати, вже планують впроваджувати великі захисні системи пляжів, проте в більшості інших країн такі масштабні інженерні проекти можуть бути неможливі по ряду причин.

Згідно з отриманими даними, найсильніше постраждає Австралія, де протягом наступних 80 років буде розмито майже 15 000 кілометрів узбережжя, далі йдуть Канада, Чилі та Сполучені Штати. У число 10 країн, які можуть втратити піщаної берегової лінії, також входять Мексика, Китай, Росія, Аргентина, Індія і Бразилія.

Також піщані пляжі займають більше третини світового узбережжя, часто в густонаселених районах. Підвищення рівня моря, штормові хвилі від ураганів або тайфунів – все це руйнує берегові лінії. Щоб оцінити, наскільки швидко можуть зникнути пляжі вчені побудували лінії прогнозу на основі даних майже трьох десятиліть і супутникових знімків, починаючи з 1984 року . Так вони змогли спрогнозувати майбутню ерозію в рамках двох сценаріїв зміни клімату. Наприклад, в найгіршому випадку передбачається, що викиди вуглекислого газу будуть неухильно зростати або планета Земля почне збільшувати атмосферні концентрації парникових газів за рахунок танення вічної мерзлоти.

Менш страшний сценарій призведе до того, що людство перевищить глобальне потепління приблизно на три градуси за Цельсієм, що все ще набагато більше, ніж межа, передбачений в Паризькому угоді 2015 року. І все ж у відповідності з будь-яким сценарієм світ втратить 49,5 відсотка своїх піщаних пляжів до 2100 року, а це майже 132 000 км берегової лінії. Навіть до середини століття втрати складуть більше 40 000 кілометрів.

Наукова консультативна група ООН, Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), в своєму великому доповіді у вересні минулого року прогнозувала підвищення рівня моря на півметра до 2100 року по більш оптимістичним сценарієм і на 84 см.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, як глобальне потепління вплине на Україну.

Джерело: Народна Правда
загрузка...