Борги за комуналку будуть примусово списувати з банківських рахунків українців – інфографіка

Борги за комуналку будуть примусово списувати з банківських рахунків українців – інфографіка
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

З банківських рахунків українців почнуть автоматично знімати гроші для оплати їх боргів за комуналку і штрафи.

Loading...

Як передає видання Слово і Діло, нововведення Мін’юсту вступить в силу у вівторок, 6 липня.

Так, зняття грошей буде проводитися на вимогу Державної виконавчої служби або приватних виконавців. Ще в лютому 2021 року Нацбанк зобов’язав банки на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника і про суму коштів на них.

У Мін’юсті був затверджений наказ, згідно з яким банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді – через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду, але сама процедура значно спроститься і прискориться. Крім того, якщо раніше її застосовували тільки при заборгованості по аліментах, то тепер перелік розширили оплатою житлово-комунальних послуг, штрафів (зокрема, за порушення правил дорожнього руху) і виплати зарплати.

Можливість автоматично списувати борги з рахунків виконавці зможуть з рахунків в таких банківських установах: ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк.

До тестового режиму підключені ще 44 банківських установи. Вже незабаром, 62 з 73 українських банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.

Борги за комуналку будуть примусово списувати з банківських рахунків українців – інфографіка

Як ми вже розповідали раніше, за даними Держстату, сукупні витрати в середньому за місяць в розрахунку на одне домогосподарство, в 2020 році склали 9523,6 гривень.

Головною статтею витрат за квартал були «Продукти харчування та безалкогольні напої» – 39,5% .

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...