Коли українські COVID-сертифікати можна буде використовувати в Європі

Коли українські COVID-сертифікати можна буде використовувати в Європі
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У Європі тестують українську базу сертифікатів, тому українці поки що не можуть вільно подорожувати по Союзу, навіть за умови повної вакцинації.

Про це йдеться вматеріалі РБК-Україна.

Loading...

Тим часом, в Міністерстві цифрової трансформації запустили бета-тестування COVID-сертифікатів в додатку “Дія”. Використовувати їх для в’їзду в Євросоюз поки неможливо, але вони можуть надати “поблажки” для вакцинованих людей всередині країни.

Після завершення аудиту документа на відповідність вимогам ЄС, українці зможуть використовувати його для безвізових поїздок до Євросоюзу, пояснили в Офісі віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції.

“В останні тижні в ЄС внесли зміни в ТЗ, які потребували переробки. Питання в тому, що вони ще не відкрили ключі для третіх країн, зараз запускається checklist на технічну частину і на юридичну частину. Ми чекаємо. Їхні експерти тестують нашу базу, після цього ми заповнюємо checklist, віддаємо їм і вони приймають рішення. Ковід-сертифікати запрацюють з ЄС тільки тоді, коли там дадуть добро”, – пояснив глава МОЗ України Віктор Ляшко.

Як повідомлялося раніше, в Україні 2 липня після вакцинації препаратом від Pfizer/BioNTech помер чоловік, виробник вже заявив , що трагедія ніяк не пов’язана зі щепленням.

В Україні дозволили змішувати вакцини проти коронавірусу. Йдеться про препарати виробництва компаній Pfizer і Moderna.

Джерело: Народна Правда
загрузка...