Ніч на Івана Купала: що не варто робити

Астрологи радять бути обережнішими зі своїми бажаннями на Івана Купала - вони можуть збутися

Ніч на Івана Купала: що не варто робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

У ніч з 6-го на 7-е настає ніч чудес – свято Івана Купала, час коли за повір’ями можна побачити квітучу папороть, очиститися, пострибати через багаття і знайти нареченого, кинувши вінок у воду.

Що потрібно зробити в цей день, а від чого необхідно відмовитися, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сегодня.

За словами язичників 7 липня – свято Сонця, і веде воно своє коріння від дня літнього сонцестояння (24 червня), однак через двотижневу різницю між григоріанським і юліанським календарями він змістився. Це свято сонця, утвердження життя. У цей день можна закладати плани на наступний рік.

За словами астрологів, загадуючи бажання в цю ніч, треба бути вкрай обережним – загадане може збутися, але можливо, радості від цього ви не відчуєте. Наприклад, ви бажаєте квартиру і отримуєте її. Після раптової смерті батьків. Або ж мрієте подорожувати – і відправляєтеся… “з етапом”.

Потрібно ретельно пояснювати – що конкретно і яким способом ви хочете отримати, інакше доля піде по найпростішому шляху.

Увечері Івана Купала дівчатами прийнято пускати вінки на воду, спостерігаючи, як і куди вони пливуть і чий вінок першим до берега приб’є – та перша заміж вийде. Як стверджують астрологи, діти, зачаті в цю ніч, будуть мати особливі таланти. “Через дев’ять місяців народяться будівельники нового світу, причому не просто робітники, а його архітектори та ідеологи”, – пророкує астролог Ігор Лєпшин.

Стрибки через багаття можуть призвести до серйозних змін у житті, вони, знову ж, можуть бути як негативним, так і позитивними, але в будь-якому випадку дуже яскравими.

Характерна прикмета Івана Купали – звичаї і перекази, пов’язані з рослинним світом. Зібрані в цей день трави і квіти сушать і вважають більш цілющими, ніж зібрані в інший час. Травами обкурюють хворих, борються з нечистю, вживають їх і для розпалення любові або одвороту.

На думку ж науковців, в середині літа в травах міститься максимальна кількість біологічно активних речовин. А з приводу квітучої папороті вони говорять наступне: “Є дуже рідкісна папороть, яку в народі називають ключ-трава. Вона не цвіте, але у неї є колосовидне утворення, яке нагадує квітку, то його, швидше за все, і шукали в цю ніч. А з урахуванням того, що це дуже рідкісна рослина, легенда про його “важкознаходження”є  цілком логічною”, – сказав науковий співробітник ботсаду ім. Гришко Дмитро Шевченко.


Нагадаємо, раніше ми писали, як дівчата ворожили на свято Трійці.

Джерело: Народна Правда