Україна вимагатиме компенсацій за “Північний потік-2”: подробиці

Україна вимагатиме компенсацій за “Північний потік-2”: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна вимагатиме компенсацій у разі запуску магістрального газопроводу “Північний потік-2“.

Loading...

Про це на форумі “Україна 30. Міжнародна політика” заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Ми сформулювали два принципи, за якими ми можемо говорити про компенсації, якщо до цього дійде розмова. Це принцип – безпека: як буде гарантуватися безпека держави. І друге – це забезпечення виконання угод. Тому що можна з РФ домовитися і може навіть Німеччина щось гарантувати в цих домовленостях, але як змусити Росію дотримуватися домовленостей – це велике питання, на яке немає відповідей “, – розповів міністр.

Кулеба також додав, що Україна працює над тим, щоб по ряду питань позиція Німеччини змінилася:

“Ми розуміємо, що канцлер йде. Зараз, коли я був в Берліні буквально пару тижнів тому, мені практично кожен співрозмовник говорив:” Дмитро, якщо ви хочете щось змінити в німецькій політиці, то ви повинні дочекатися нової коаліції і сподіватися, що вона скластися в вашу користь “. Тому, безумовно, зараз точно не скажеш, якою буде політика Німеччини”.

Як раніше заявив голова правління НАК «Нафтогаз України», Україна продовжить отримувати від Росії гроші за газовим контрактом, навіть в разі завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця поточного року.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер відзначав , що російський газопровід «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України, а й інших країн Східної Європи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...