Українців за перекази на карту можуть оштрафувати на 85 тисяч: кому варто хвилюватися

Українців за перекази на карту можуть оштрафувати на 85 тисяч: кому варто хвилюватися
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Державна податкова служба загрожує українцям, які систематично отримують гроші на рахунок фізичної особи за товари, штрафувати на суму до 85 тисяч гривень. Такий переказ – ознака господарської діяльності і, якщо така діяльність здійснюється без держреєстрації, за неї накладається штраф, однак юристи говорять, що діюча система обміну інформацією між банками і фіскалами не дозволяє ефективно визначати порушників.

Як пояснив керуючий партнер Interlegum Олександр Маленко в коментарі UBR, деяких осіб, що приймають оплату на карту, знайти практично неможливо. Наприклад, репетиторів або деяких самозайнятих.

“Обслуговуючі банки не зобов’язані повідомляти ДПС про відкриття особою карткового банківського рахунку. При таких обставинах і сам факт наявності у конкретної особи карткового рахунку, і будь-які банківські операції по ньому недоступні для фіскальних органів, що і дозволяє уникати сплати податків і взагалі уваги податків”, – зазначив він.

Як відомо, українці, які займаються підприємницькою діяльністю, повинні оформитися в якості фізосіб-підприємців. При цьому, залежно від оборотів, відрізняється і ставка єдиного податку. Простежити обертів тих українців, які приймають оплату на особисту картку, практично неможливо.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада у другому читанні схвалила законопроект про так звану податкову амністію (нульову декларацію). Також раніше нардепи підтримали за основу в першому читанні законопроект №5155 , який вносить необхідні для податкової амністії зміни до Податкового кодексу. Що це означає для простих українців.

Джерело: Народна Правда