У Білорусі суперника Лукашенка засудили до 14 років

У Білорусі суперника Лукашенка засудили до 14 років
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Колишній керівник Белгазпромбанка Віктор Бабарика, який був затриманий напередодні президентських виборів, засуджений до 14 років в’язниці за нібито отримання хабарів та відмивання грошей.

Loading...

Як повідомляє Інтерфакс, рішення сьогодні прийняв Верховний суд Білорусі.

При цьому державний обвинувач вимагав для нього 15 років.

Сам опозиціонер не визнав провину і відмовився давати свідчення в суді.

“Мені не соромно перед близькими, тому що не було допущено протизаконних дій і навіть натяку на вчинення протизаконних дій. Мені не соромно перед працівниками банку, тому що був створений кращий банк в країні”, – прокоментував сам Бабарика рішення суду.

Слідство і суд прийшли до висновку, що топ-менеджери Белгазпромбанка, діючи в інтересах низки комерційних структур, в період з 2004 по 2020 рік незаконно отримували від представників цих організацій грошові винагороди. Провину в інкримінованих злочинах всі обвинувачені визнали в повному обсязі, крім Бабарика.

Нагадаємо, в травні 2020 року Бабарика покинув пост глави Белгазпромбанка в зв’язку з рішенням брати участь в президентських виборах. Він зібрав підписи в підтримку свого висунення, але до президентських перегонів його не допустили. Спочатку його затримали силовики, після заарештували і ЦВК відмовила йому в реєстрації. Разом з Бабарика заарештували його сина Едуарда, який був главою передвиборного штабу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував заяву президента Білорусі Олександра Лукашенка про постачання зброї з України на білоруську територію і відзначив, що межа між країнами не перекрита.

Білоруські силовики затримали громадянина України 24-річного Павла Рабешко. За місцем проживання молодика провели обшук, а потім відвезли в невідомому напрямку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...