День Іоанна Предтечі: історія свята і що не можна робити в цей день

День Іоанна Предтечі: історія свята і що не можна робити в цей день
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

7 липня православні відзначають велике церковне свято – День Іоанна Предтечі. В цей день в сім’ї священика Захарії і його дружини Єлисавети народився хлопчик, який передбачив пришестя Ісуса Христа.

За розповідями євангеліста Луки, Захарія під час служби в храмі з’явився архангел Гавриїл. Він сказав до священика, що народиться у нього дитина, яка принесе користь всьому живому на Землі. Чоловік висловив недовіру і поплатився за це – архангел позбавив його дару мови.

Loading...

Незабаром у безплідної пари народився син. Єлисавета побажала назвати малюка Іоанном, хоча це ім’я було невластиво роду. Вона вирішила, що тоді Бог змилується над ними. В силу того, що батько говорити не міг, його попросили написати свою згоду. Він взяв дерев’яну дощечку і написав: «Іван ім’я йому». І тоді сталося диво – уста його розв’язалися, він знову став розмовляти і благословити Бога.

Через деякий час батьки хлопчика померли, його взяла на виховання громада, де він харчувався диким медом і сараною, а також багато молився. Коли хлопцеві виповнилося 30, Господь покликав його до пророчого служіння.

Завдання Предтечі була в тому, щоб підготувати людей до появи Спасителя. Він проповідував і казав про те, що за ним йде той, хто сильніший за нього. Що Іоанн хрестить водою, а Месія – Святим Духом. Одного разу під час однієї з таких проповідей він зустрів Ісуса, дізнався в ньому майбутнього Спасителя і хрестив Його.

З моменту зустрічі з Ісусом Христом Іоанн Предтеча порахував, що головна місія його життя виконана. Тому почав викривати людські пороки. У підсумку він звинуватив правителя Іудеї Ірода Антипа і його коханку – Іродіаду в гріховному любовному зв’язку. Жінка оскаженіла та направила свою дочку Соломію до царя, щоб та попросила голову Святого. Прохання було виконано і Предтечі відсікли голову.

Вважається, що предтеча – це «провісник, попередник». Саме він хрестив Ісуса. Тому свято ще називають свято Іоанн Хреститель. За цією версією, свята Івана Купала та Іоанна Хрестителя пов’язані.

Що можна робити на Іоанна Предтечі
Віруючим рекомендується відвідати храм, щоб помолитися Святому і попросити у нього допомоги в позбавленні від залежностей.

Що не можна робити на Іоанна Предтечі
Не можна брати в руки ножі та інші гострі предмети;
Утримайтеся від в’язання, шиття та інших домашніх справ;
Постарайтеся в цей день не різати продукти круглої форми.

Джерело: Народна Правда