Президент Гаїті убитий у власній резиденції, його дружину поранено

Президент Гаїті убитий у власній резиденції, його дружину поранено
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Президент Гаїті Жовенель Моіз загинув в результаті замаху у власній резиденції в столиці Порт-о-Пренсі. В результаті нападу також поранена його дружина Мартіна Моіз, їй надають медичну допомогу.

Про це повідомив виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Клод Жозеф.

Loading...

За його словами, все сталося о першій годині ночі:

“7 липня група невідомих осіб, котрі розмовляли іспанською та англійською мовами, скоїла вбивство президента республіки. Президент помер від ран”.

Відзначимо, 53-річний Жовенель Моіз перебував при владі з 2017 року. Він зайняв пост президента після відходу у відставку його попередника Мішеля Мартеллі.

Виконувати обов’язки президента тепер буде Клод Жозеф.

Оновлене о 16:00: перша леді Гаїті померла від отриманих вогнепальних поранень.

ВВС пише , що Гаїті зараз – одна з найбідніших держав Західної півкулі. 60% населення живуть менше, ніж на 2 долари в день. Населення Гаїті становить близько 10,6 млн чоловік.

Видання зазначає, що вбивство сталося на тлі зростаючої бідності і нестабільності в країні. У столиці в останні тижні наростали зіткнення між злочинними угрупованнями і поліцією.

Опозиція в цьому році звинуватила Моіза в спробі встановити диктатуру, штучно продовживши термін свого перебування при владі. Моіз наполягав, що за конституцією його повноваження закінчувалися лише 7 лютого 2022 року. Опозиція стверджувала, що він повинен покинути пост роком раніше, 7 лютого 2021 року.

Противники президента звинувачували його в зростанні інфляції, корумпованості чиновників і погіршенні ситуації в економіці.

Президент Гаїті убитий у власній резиденції, його дружину поранено

Як повідомлялося раніше, стрілка, який відкрив стрілянину в Голосіївському районі Києва і поранив поліцейського, затримали. Співробітники патрульної поліції приїхали на виклик через конфлікт в квартирі, і власник приміщення вистрілив з мисливської рушниці в напрямку поліцейських. В результаті події правоохоронець отримав вогнепальне поранення руки, а інша людина – поранення в обличчя. Після цього зловмисник закрився в квартирі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...