Звертаються по номерах, платять менше, ніж місцевим: українець зізнався, як у Польщі принижують заробітчан

Звертаються по номерах, платять менше, ніж місцевим: українець зізнався, як у Польщі принижують заробітчан
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Заробітчанам у Польщі доводиться терпіти приниження, відсутність медичної допомоги заради зарплати в 8 тисяч гривень.

Loading...

Про труднощі роботи в Польщі “Апострофу” розповів житель Мукачева Олексій.

На його думку, до українців місцеві жителі ставляться без особливої поваги, оскільки впевнені, що “мігранти приїжджають до їхньої країни з метою відібрати їх роботу і зарплату”:

“Не знаючи мови, я зміг влаштуватися тільки на малокваліфіковану роботу – комплектувальником на склад. Там мені і іншим працівникам з України відразу дали зрозуміти, що ми – люди другого сорту. Польські керівники ставилися до нас зневажливо, навіть зверталися не по імені, по  номерах. Плата за роботу була нижче, ніж у польських працівників, а робочий день тривав 12 годин. Зрештою, якщо відняти витрати на житло і харчування, вийшло, що заробіток там такий же, як і в Україні – близько 8 тисяч гривень на місяць. І при цьому жодної медичної допомоги, жодних лікарняних … Попрацювавши два місяці, я повернувся додому “.

Як повідомлялося раніше, кількість вакансій для українців в Польщі збільшилася більш ніж на третину. Зараз великим попитом користуються плиточники і бетонщики. Деякі можуть претендувати на зарплату в розмірі до 148 тисяч гривень.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України знизилася на 44 гривні і склала 13 499 гривень за станом на травень 2021 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...