ДБР закликає українців “стукати” на підозріло багатих чиновників

ДБР закликає українців “стукати” на підозріло багатих чиновників
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Державне бюро розслідувань активізує перевірку необґрунтованих активів у посадових осіб і закликає до співпраці громадян.

Про цеповідомляє прес-служба відомства.

Loading...

“Якщо ви володієте інформацією про незаконно отримане майно або про те, що вартість придбаного чиновником майна явно занижена, повідомте про це. Форму ви також можете заповнити анонімно. Керівництво ДБР тримає це питання на особистому контролі, а всі отримані відомості ретельно перевірятимуться. ДБР активно виявляє необґрунтовані активи посадовців. Одним із таких прикладів є передані до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали щодо наявності у народного депутата України активів, не підтверджених офіційними доходами. Так, у 2020 році депутат придбав квартиру у Києві вартістю 7,6 млн гривень. А за 2019 рік він задекларував всього 4 тис. доларів США та у 2020 році отримав дохід у розмірі 4,8 млн гривень. Інших джерел доходів та фінансових зобов’язань він не вказав. Різниця між задекларованими доходами / активами та ціною квартири становить понад 2,7 млн гривень. Таких випадків, на жаль, багато, тому чекаємо на вашу допомогу”, – йдеться в повідомленні.

У ГБР можна звернутися одним із способів:

  • через електронну форму на офіційному вебсайті Державного бюро розслідувань;
  • за телефоном +38 (044) 300 27 07 (розділ 4) на спеціальну телефонну лінію ДБР: понеділок – четвер – з 09:00 до 18:00, п’ятниця – з 09:00 до 16:45 (перерва на обід у вказані дні – з 13:00 до 13:45); в інший час (нічний час, вихідні та святкові дні) – залишити звернення, заяву або повідомити інформацію на автовідповідач (опрацювання таких відомостей відбудеться наступного робочого дня);
  • надіславши інформацію на адресу електронної пошти: [email protected];
  • поштовим зв’язком на адресу Бюро: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ, 01032;
  • під час особистого прийому у приймальні громадян центрального апарату Державного бюро розслідувань за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ;
  • залишивши звернення або повідомлення у спеціальній скриньці для кореспонденції у приміщенні центрального апарату ДБР за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ.

Під активами слід розуміти грошові кошти (готівкові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні в банках або інших фінансових установах і т.п.), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, криптовалюта, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, роботи або послуги, надані посадовій особі. Вартість активу повинна становити від 1 003 500 гривень до 7 377 500 гривень (до 6 831 500 гривень – у 2020 році, до 6 243 250 гривень – в 2019 році), а сам актив повинен бути придбаним після 28.11.2019.

ДБР закликає українців “стукати” на підозріло багатих чиновників

Депутати Верховної Ради вдруге підтримали законопроект про тюремне покарання за брехню в деклараціях. Цього разу врахували зауваження президента України Володимира Зеленського.

Законопроект №5153 про декларування активів фізосіб для легалізації доходів , який був підтриманий в Раді, повинен стати ключовим документом податкової амністії і визначить її основні принципи.

Джерело: Народна Правда