Тарифи на електроенергію перерахують: на деяких чекає істотне подорожчання

Тарифи на електроенергію перерахують: на деяких чекає істотне подорожчання
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тариф на електроенергію для українців, які споживають понад 500 кВт * год електроенергії на місяць, збільшать в два рази. Замість 1,68 за кожен кВт * год доведеться платити більше 3 грн.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Всього введуть чотири тарифи. Для тих, хто витрачає до 100 кВт * год, ціну міняти не будуть. Наступні два тарифи – від 100 до 300 і від 300 до 500 кВт * год на місяць все ще обговорюються.

Таке рішення розробило Міненерго, однак остаточний документ досі не прийнятий. Ціни повинні переглянути з 1 серпня, проте підвищення вже двічі переносили. Поки що уряд обмежився скасуванням пільгової ціни на перші 100 кВт * год – до минулого року вона становила 90 коп. за кожен кВт * год.

При цьому витрати на транспортування вже виробленої електроенергії становить близько 1,51 грн за кожен кВт * год. Тобто минулий тариф не компенсував навіть витрати на доставку. Діюча ціна в 1,68 грн повністю покриває транспортування, але практично не компенсує витрати на генерацію “струму”.

Кабінет міністрів продовжив діючий механізм спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення. Іншими словами, ціна для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн / кВт-год буде збережена до 1 серпня.

В Україні узаконили третю платіжку за газ . Комунальники можуть стягувати з українців, які живуть в багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Джерело: Народна Правда
загрузка...