Зеленський не обговорюватиме з Меркель питання компенсацій за “Північний потік-2”

Зеленський не обговорюватиме з Меркель питання компенсацій за “Північний потік-2″
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Президент України Володимир Зеленський сьогодні в Берліні зустрінеться з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході зустрічі він не буде обговорювати питання компенсації за “Північний потік-2”.

За словами його прес-секретаря Сергія Никифорова, під час переговорів Зеленський хоче домогтися зупинки цього проекту.

“Позиція Володимира Зеленського така, що” Північний потік – 2 “- це вже давно не економічне питання, а питання безпеки. Тому, думаю, про будь-які економічні компенсації мови не буде йти. Президент України намагається зупинити будівництво” Північного потоку – 2 “. Якщо не вдасться це зробити, то тоді ми говоримо про гарантії безпеки – повернення тимчасово окупованих територій, а не грошову компенсацію”, – цитує Никифорова “Страна”.

Як раніше заявив голова правління НАК «Нафтогаз України», Україна продовжить отримувати від Росії гроші за газовим контрактом, навіть в разі завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця поточного року.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер відзначав , що російський газопровід «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України, а й інших країн Східної Європи.

Джерело: Народна Правда