Контролювати кущі не вийде: що думають політики про легалізацію марихуани

Контролювати кущі не вийде: що думають політики про легалізацію марихуани
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Міністерство охорони здоров’я закликає Верховну Раду прийняти законопроект про легалізацію каннабіса для використання в медичних цілях.

Loading...

У відомстві зазначають, що легалізація канабісу в медичних цілях – це в першу чергу медичне питання, а не політичний.

“На кону вирішення питання зменшення болю для тяжкохворих. Застосування лікарських засобів, що містять в своєму складі канабіс, дозволено в багатьох європейських країнах. Закликаємо народних депутатів України підтримати цей законопроект”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я з євроінтеграції Олександр Комаріда.

Про те, що думають українські політики про легалізацію каннабіса, йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Опозиційні нардепи заявляють, що влада намагається узаконити наркоторгівлю. Різкими висловлюваннями відзначилися колишній глава Департаменту по боротьбі з наркозлочинністю Нацполіціі України і діючий нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа і нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

Глава Верховної ради Дмитро Разумков також не підтримував цю ініціативу:

“Не підтримую цю ідею. Я сам ніколи не вживав, і якщо ми говоримо про медичні цілі, то у нас дуже часто під красивою вивіскою з’являються погані ідеї. Тому не підтримую”.

Депутат Верховної ради попереднього скликання Олег Мусій свого часу також не підтримував легалізацію медичного канабісу та запропонував замінити його морфієм:

“Слід зазначити, що в Україні зареєстровано морфій у вигляді таблеток, який, до речі, набагато ефективніший і краще усуває біль, ніж канабіс. І морфій в таблетках дозволений в Україні як медичний препарат. Його продаж регулюється законом” Про обіг лікарських препаратів “, постановою КМУ та відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я України “.

Глава МВС Арсен Аваков частково підтримує легалізацію медичного канабісу:

“Я не проти, щоб канабіноїди видавали за рецептом. Каннабіноїди – це елементи витяжки з марихуани, які присутні в таблетках і надаються за електронними рецептами в разі, якщо людині потрібно полегшити біль. Але я категорично проти, щоб дозволити вирощувати на підвіконні два горщика марихуани і при необхідності покурювати “.

Народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук заявляла, що якщо в нашій країні буде легалізований медичний канабіс, відразу ж виникне серйозна проблема, пов’язана з контролем його обороту серед населення:

“Я належу до тих, хто з побоюванням ставиться до легалізації навіть медичного канабісу. Так, я знаю, що це величезна проблема, наші онкохворі їздили до Польщі і там купували медичний канабіс. Я знаю, що це – передовий законопроект. Радуцький говорить: ми контролюватимемо кожен кущ. Я сподіваюся, що все-таки депутати розуміють, що ми не зможемо проконтролювати кожен кущ “.

Як повідомлялося раніше, депутати хочуть, щоб ліки на основі канабісу в Україні можна було купити в аптеці за рецептом лікаря, а їх виробництво налагодили всередині країни.

Як відомо, в складі конопель є два психоактивних речовини: тетрагідроканнабінол (ТГК) і каннабідіол (КБД). Психотропний ефект, який створює «кайф», надає саме ТГК, а КБД нівелює психоактивну вплив. Концентрацію ТГК планують контролювати, щоб саме КБД надавав знеболююче і заспокійливу дію.

Нагадаємо, в кінці січня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування підтримав легалізацію каннабіса в Україні в медичних цілях.

Джерело: Народна Правда
загрузка...