Північний потік-2: Зеленський вимагає від Меркель гарантій

Північний потік-2: Зеленський вимагає від Меркель гарантій
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Президент України Володимир Зеленський вимагає від Європи гарантії з питання російського газопроводу “Північний потік-2“. За його словами, частину коштів, які отримують за транзит, Україна витрачає на інфраструктуру і армію.

“Ми отримуємо за транзит 2 мільярди доларів щорічно. Великі гроші. Якщо ми говоримо про зелений курс України, куди ми йдемо, зменшення видобутку і використання газу … Де ми беремо на це все гроші?” – повідомив Зеленський після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Заяву він зробив в ході форуму “Україна 30”.

“Скільки років нам треба, щоб перейти, щоб отримати реальний результат відновлюваної енергетики. Думаю, 10-15 … Ці гарантії нам потрібні. Що буде, якщо у нас не буде транзиту газу … Це не питання чистої економіки. Ми повинні розрахувати всі необережні кроки і мати абсолютно все гарантії “, – резюмував Зеленський.

Як раніше заявив голова правління НАК «Нафтогаз України», Україна продовжить отримувати від Росії гроші за газовим контрактом, навіть в разі завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця поточного року.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер відзначав , що російський газопровід «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України, а й інших країн Східної Європи.

Джерело: Народна Правда