“Порошенко більше не стане президентом”: Мендель опублікувала новий фрагмент своєї книги

”Порошенко більше не стане президентом”: Мендель опублікувала новий фрагмент своєї книги
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Колишня прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель опублікувала черговий фрагмент своєї книги “Кожен з нас президент”.

Loading...

Нагадаємо, повністю книга повинна вийти в тираж наступного тижня. В опублікованому уривку вона називає Зеленського першим об’єднуючим президентом.

У книзі, судячи з усього, буде переказ її розмови з редактором західного ЗМІ, які заявив, що в Україні політики не мають цінностей, готові пообіцяти все що завгодно, лише б залишатися далі в політиці.

Мендель також пише, що на заході оточення Петра Порошенка бачили як “дрібних радянських злодіїв”:

“Оточення Президента Петра Порошенка загрузло в корупційних скандалах і лицемірстві, інформаційна політика будувалася на агресії, брехні і відсталому, неприродному консерватизмі. Еліта насолоджувалася відстороненої елітарністю, а народ виживав, втомлено і роздратовано спостерігаючи спектакль на сцені українського політичного театру. Європа була недосяжною без європейських політиків. Петро Порошенко і його команда залишалися дрібними радянськими злодіями, які дорвалися до бюджетного корита. Пафосні гасла не могли приховати від західних журналістів радянські звички, закомплексовані реакції і погано награну брехня. Політична еліта наскрізь просякла гниллю, і від перестановки осіб результат не змінювався”.

Окремо Мендель дорікає Порошенко в тому, що той намагався штучно насадити консервативні ідеали початку ХХ століття, які втратили свою актуальність і для багатьох вже не здавалися привабливими: “Він витратив багато зусиль на побудову формули ідентичності із занадто ламкі компоненти: армією, на якій наживалося його оточення, мовою, якою не спілкувалися в його родині, вірі, яку він ототожнював з автокефалії Української Церкви і яку перетворив на попсовий електоральний тур з Томос “.

“Україна для західного читача ідентифікувалась з селянством і залишалася пострадянської провінцією. Будучи більш чітким попередніх президентів, Порошенко, однак, вибрав той же шлях заперечення масштабності, багатозначності, складності, різноманітності, строкатості, суперечливості сучасного українського суспільства заради занадто вузьких визначень, щоб стати автором простій і доступній формули нашої ідентичності “, – пише колишня прес-секретар президента.

Мендель констатує, що до 2018 року у народу помітно відчувалася втома: “Брак політичної еліти, зміна тих же осіб, які, по суті, нічим не відрізняються, і відсутність будь-якої альтернативи створили величезний простір для нових можливостей. І коли в новорічну ніч 2019 го Володимир Зеленський оголосив своє рішення йти на вибори Президента, багато хто зітхнув з полегшенням: це була надія, якої не відчувалося вже давно “.

Вона також нагадала, що Зеленський отримав безпрецедентну підтримку українців:

“Розгромні, рекордні 73% у другому турі теж в суті своїй були революцією. Тільки прийнятною для більшості населення без брудних наметів, розбитого Майдану, негігієнічних і холодних ночей з ризиком бути побитим, знесеним водометами або оприсканим газом, без всієї цієї революційної” романтики ” минулих століть, але з чітким, жорстким і емоційним вироком тодішньої влади. Перша по-справжньому електоральна революція України “.

Вона також пише, що Порошенко після цього став працювати на поділ українців, набравши собі в соратники “фріків”:

“І крім зразкових людей-фейків, таких як Ірина Геращенко, Володимир Ар’єв, Олексій Гончаренко, Віктор Уколов, які кричать ідіотські звинувачення, ретельно відпрацьовуючи темники в соцмережах і на каналах Порошенко, створювалися десятки або навіть сотні тисяч безликих акаунтів: всіх цих” Раїса Раїса “,” Патріот Патріот “і” Борців за Справедливість “з повторюваними картинками, порожніми профайлами, гучним криком в коментарях – однакові, як під копірку, посланнями”.

В результаті Мендель резюмує, що Зеленський – єдиний президент, який подарував українцям почуття турботи, “якої вони не знали”.

Нагадаємо, про те, що Юлія Мендель залишає посаду прес-секретаря президента , стало відомо в кінці квітня. В Офісі президента називали три причини її звільнення: жорсткий графік роботи, велика кількість хейту і те, що рівень Мендель “перейшов на сходинку вище”. Пізніше ЗМІ повідомили, що Мендель не йде з Офісу президента, а стає радником з питань комунікації з іноземними ЗМІ.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...