З липня українські телеканали повинні прибрати всі серіали російською

З липня українські телеканали повинні прибрати всі серіали російською
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

16 липня на телебаченні буде більше серіалів і фільмів українською мовою, депутати, швидше за все, вже не будуть повертатися до питань кіноіндустрії в Раді.

Loading...

Про те, що законопроекти №5554 і 5554-1 про відстрочку дубляжу не планують розглядати “Обозревателю” повідомила нардеп від “Слуги народу” Євгенія Кравчук:

“Законопроекти №5554 і 5554-1 ми не плануємо виносити на розгляд комітету і в зал”.

Нагадаємо, в Україні діє мовний закон, за яким з 16 липня 2021 року на телебаченні всі фільми і серіали, вироблені в Україні, повинні транслюватися українською мовою. А використання субтитрів на репліки, сказані на іншій мові, не повинно перевищувати 10% у всьому фільмі.

Цей закон ухвалили ще в 2019 році, але норму про дубляж фільмів і серіалів відстрочили на два роки. За цей час вітчизняні виробники теле- і кінопродукції повинні були встигнути переозвучити наявний матеріал. Однак представники галузі поскаржилися на складності, пов’язані з карантином, і в Раді вирішили відкласти правила.

У підсумку “Слуги народу” запропонували на невизначений період дозволити транслювати вже зроблені фільми без переозвучки і зміни субтитрів. 15 травня Рада прийняла проект постанови і додала до порядку денного п’ятої сесії ряд ініціатив, серед яких і згадані законопроекти.

Після цього мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив про русифікацію українського телебачення. І нардепи з “Голосу”, які свого часу допомогли “слугам” протягнути законопроект до порядку денного, відкликали голоси.

Напередодні, нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що дві третини всіх серіалів, які показують на головних українських телеканалах транслюються російською мовою.

Також повідомлялося, що Служба безпеки України не розслідує продаж компанією Володимира Зеленського «Студія« Квартал 95 »серіалів« папік »і« 100 000 хвилин разом »російському телевізійному каналу« СТС »в обхід українських економічних санкцій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...