Рада перейменувала День захисника України: що зміниться

Рада перейменувала День захисника України: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада перейменувала День захисника України на День захисників і захисниць України. Свято відзначається щорічно 14 жовтня.

Loading...

Відповідне рішення підтримали 317 народних депутатів.

Спочатку було запропоновано перейменувати свято на «День захисників України», однак після першого читання з’явилася інша назва – «День захисників і захисниць України», яку остаточно і підтримали.

Закон вступає в силу з наступного дня після його опублікування.

Ініціатором законопроекту №2325 є депутат Марина Бардіна. Вона вважає, що зміни сприятимуть гендерно-збалансованого висвітлення ролі представників обох статей на військовій службі.

День захисника України відзначають 14 жовтня з 2014 року. Після того як п’ятий президент Петро Порошенко скасував День захисника Вітчизни (23 лютого), яке відзначали ще з радянських часів.

У свою чергу, історики закликають не перетворювати 14 жовтня в «свято чоловіків», а поважати військових, правоохоронців, медиків, волонтерів, які присвячують своє життя захисту країни незалежно від статі.

Согласноданним радника Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторії Арнаутової, станом на 2020 рік у Збройних Силах України служить 31 758 військовослужбовців-жінок. З них 4 810 – офіцери 25 780 – члени рядового, сержантського і старшинського складу та 1 162 курсантки.

Як ми вже розповідали раніше, Володимир Зеленський підписав Указ № 294/2021 «Про встановлення відзнаки Президента України «Національна легенда України».

Джерело: Народна Правда
загрузка...