В Україні почався рейд по підприємствах з “сірою” зарплатою: кому загрожує штраф в 180 тисяч

В Україні почався рейд по підприємствах з “сірою” зарплатою: кому загрожує штраф в 180 тисяч
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні почали боротьбу з роботодавцями, які не дотримуються законодавства – не оформляють своїх співробітників, платять “сіру” зарплату. На порушників чекають штрафи. Як відомо, в Україні один з найвищих рівнів тіньової економіки. За даними Держстату, офіційно в країні працює 15,5 млн чоловік, а платять внески до Пенсійного фонду трохи більше 10 млн. При цьому всього ж в працездатному віці – близько 26 млн українців.

Нагадаємо, з 1 липня податкова разом з інспекцією праці розпочала рейди. У ДПС повідомляли, що з перевіркою можуть навідатися на будь-яке підприємство, там говоритимуть зі співробітниками, відвідувати виробничі приміщення, перевірятимуть документи.

Loading...

Якщо буде встановлено факт того, що серед співробітників є офіційно неоформлені або, що замість цього договору використовують, наприклад, цивільно-правовий, доведеться заплатити штраф у розмірі 60 тис. грн. Якщо порушення зафіксують вдруге, сума вже складе 180 тис. грн.

Інспектор має право:

  • прийти на підприємство в будь-який робочий день;
  • без перешкод поговорити з будь-яким співробітником;
  • перевірити документи про працевлаштування;
  • зафіксувати порушення, якщо такі є.

Напередодні про відповідальність за неоформлених працівників попередили 63 тисячі підприємців.

Парламент прийняв і президент вже підписав так званий “податок на Google ” – закон про оподаткування міжнародних інтернет-компаній. Електронні послуги в Україні прирівняли до таких товарів, як хліб, молоко, ковбаса. Як відомо, ставка ПДВ в Україні становить 20% і з наступного року такий же податок повинні будуть платити і інтернет-компанії, які надають платні сервіси.

Верховна рада планує підвищити податки для українців. Народні депутати підтримали за основу законопроект Кабінету міністрів №5600.

Джерело: Народна Правда
загрузка...